Archiwum

Nie gliniany kolos czy drewniana chatka lecz EFC Africa, czyli walki w klatkach

Pinterest LinkedIn Tumblr

efcafricagóra
Extreme Fighting Championship Africa – organizacja MMA, która powstała w Republice Południowej Afryki w listopadzie 2009 roku. Od 2009 EFC zorganizowało już 24 eventy, a dwa kolejne odbędą się jeszcze w tym roku. Pieczę nad funkcjonowaniem najlepszej afrykańskiej federacji MMA sprawuje Cairo Howarth. EFC Africa posiada bogaty park zawodniczy, gdyż Afrykanie obsadzają, aż siedem dywizji wagowych od koguciej po ciężką.
efcafricapre
Sukces jaki osiąga organizacja MMA usytuowana w RPA przechodzi zapewne najśmielsze oczekiwania założycieli federacji. Na pierwszy rzut oka mamy doczynienia z kalką standardowego modelu wprowadzanego przez lokalne organizacje w USA. Współpraca z siecią kasyn i cykliczne imprezy mające dawać obopólne korzyści obu zainteresowanym stronom w większości przypadków sprawdza się w krótkim przedziale czasowym lub w szerszej perspektywnie nie pozwala organizacji rozwinąć skrzydeł. EFC Africa to jednak przykład na to, że profesjonalne zarządzanie, wprowadzenie odpowiedniej oprawy oraz zwiększanie ilości eventów rocznie składa się w sumie na stały progres i wzrost zainteresowania zarówno ze strony fanów jak i stacji telewizyjnych. Przez kolejne lata działalności najpierw organizowano pięć, następnie sześć, a w tym roku już dziewięć dużych numerowanych gal dodatkowo gale EFC można śledzić w 107 krajach, za pośrednictwem 8 różnych stacji, a także wykupując PPV.
efcafricaśrodek
Przejdźmy do poziomu sportowego, czyli tego co dla widza oglądającego galę w hali czy też w internecie najważniejsze. Nieważne czy oglądacie walki z EFC Africa na youtube czy też wyłącznie highlighty gali jednego możecie być pewni będziecie pozytywnie zaskoczeni postawą afrykańskich wojowników. Niejednokrotnie zażarta rywalizacja oraz umiejetności techniczne zawodników spowodują u niejednego fana wzrost adrenaliny i chęć znalezienia się w odległym RPA. Przede wszystkim warto podkreślić, że forma sportowa i reżim treningowy to cechy charakteryzujące ambitnych mieszkańców czarnego lądu. Kondycja, idealnie wyrzeźbione ciała, niesamowita szybkość i nadludzka siła – wszystkie wymienione aspekty znajdziemy u zawodników siedmiu dywizji wagowych EFC Africa. Nie ma co się rozwodzić, zobaczcie sami:

Na koniec przejdźmy do statystyk, które dla wielu są najważniejsze:
– gale EFC Africa są najchętniej oglądanym widowiskiem sportowym w RPA
– organizacja wypełniła hale „Big Top Arena” oraz „Grand Arena” – oba obiekty dysponują 5000 miejsc siedzących
– EFC Africa zorganizowało galę w Coca Cola Dome w Johannesburgu hali, która może pomieścić od 5000 do 19000 fanów
Podsumowanie jest banalnie proste i w pełni logiczne, jeśli chce się osiągać stały progres należy stale zwiększać ilość eventów rocznie tak aby nie spowolnić rozwoju organizacji i wraz z wzrostem sprzedaży PPV zapewnić fanom stały zastrzyk emocji – EFC od czerwca do grudnia 2013 roku raz na miesiąc zagości w odbiornikach telewizyjnych na całym świecie i to nie z odgrzewanym kotletem, a z nową galą. Na koniec też jedno piękne zdjęcie w pełni oddające sukces Cairo Howartha i jego współpracowników.
EFCAfricadół

Comments are closed.