Nick Diaz wylewa żale na UFC! „Gdyby nie to, miałbym pas, a może nawet…”

S
0
Opublikowano: 30 stycznia 2023

W historii UFC pełno jest fighterów, którzy nigdy nie sięgnęli po mistrzowski tytuł, a jednak zawsze skupiali na sobie uwagę wielu tysięcy fanów. Jednym z nich był Nick Diaz, który ewidentnie ma sporo do zarzucenia federacji.

Straszy z braci Diaz zadebiutował 22 lata temu i ma za sobą występy w takich federacjach, jak WEC, Strikeforce (w obu był mistrzem kategorii półśredniej) oraz UFC. Unikatowa osobowość i nietuzinkowy styl pozwolił Nickowi zjednać całe rzesze fanów, którzy zawsze witają go okrzykami i brawami.

W ostatnim czasie Nick Diaz nie przypomina już siebie chociażby z lat 2008-2011, kiedy to wygrał 11 walk z rzędu, a tylko 2. zakończyły się decyzjami. To doprowadziło go do pojedynku o tymczasowy pas wagi półśredniej, który przegrał przez jednogłośną decyzję. Później przyszła porażka z Georgesem St-Pierrem i długie przerwy.

Przyznać trzeba, że Diaz sam sobie na to zapracował. Po starciu z „GSP” Nick teoretycznie zakończył karierę, co odwołał przyjmując pojedynek z Andersonem Silvą w 2015 roku. Zwycięstwo Brazylijczyka zostało jednak zmienione na No Contest, gdyż w organizmie u obu znaleziono niedozwolone substancje. Zawodnik ze Stockton otrzymał zawieszenie na 5 lat i karę w wysokości 165 tys. dolarów. Po apelacji zostało to pomniejszone do 18. miesięcy i 100 tys. dolarów grzywny.

39-latek nigdy ukrywał frustracji względem federacji i nigdy nie gryzł się w język, gdy coś mu leżało na sercu. Minionej nocy Diaz udostępnił rolkę z końcówki jego walki z Evangelistą Santosem jeszcze z czasów Strikeforce. Nagranie okrasił oskarżeniem wobec UFC, które miało specjalnie mieszać i zmniejszać jego szanse na zostanie mistrzem.

„Sk***wiele mają szczęście. Byłem r*chany całą karierę. W innym wypadku miałbym pas UFC, a może nawet oba.”

O jednym fighter ze Stockton może być jednak przekonany – fani nigdy nie zapomną jego osoby, a kod „209” na zawsze kojarzył się będzie z nim oraz jego młodszym bratem.

Zostaw ocenę
0
0