Nick Diaz Tony Ferguson

Nick Diaz wbija szpilę Tony’emu Fergusonowi: „Nie potrafię znieść jego obrzydliwego stylu walki!”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 14 stycznia 2023

Nick Diaz, były mistrz organizacji Strikeforce a aktualnie jeden z największych weteranów organizacji UFC w trakcie wizyty u lekarza Beau Hightowera odpowiedział na kilka pytań. Zawodnik ze Stockton został między innymi zapytany o to co sądzi o stylu walki Tony’ego Fergusona. Odpowiedź Nicka zapewne zaskoczyła wielu.

Nick Diaz po raz ostatni zaprezentował się w klatce półtora roku temu w starciu z Robbiem Lawlerem. 39-letni Amerykanin zapowiadał wielki powrót do startów jednak od tamtej pory zamiast toczyć kolejne boje w octagonie częściej odwiedza fizjoterapeutów i lekarzy.

Kalifornijczyk podczas jednej z wizyt u doktora Beau Hightowera zgodził się na to odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących swojego życia, sportu oraz innych zawodników. Kiedy padło pytanie o styl walki Tony’ego Fergusona Nick odpowiedział:

„Nie podoba mi się to jak walczy. Jego styl walki jest obrzydliwy, nie potrafię tego znieść. Nie będę owijał w bawełnę, on wygląda trochę jak sparaliżowany gość, który nadrabia brak techniki wyprowadzając dziwne, nieskoordynowane ataki. Jako rywal musisz tego unikać za wszelką cenę, a toczenie pojedynków z takimi zawodnikami jest irytujące. Pamiętajmy jednak, że to jest też część MMA, natomiast sam fakt, że ktoś wykorzystuje jakieś dziwne techniki ponieważ pozwalają na to zasady nie znaczy, że to jest ok. Wszystko zmienia się, gdy masz silną bazę, dobrze wyuczysz się podstawowych technik, a te inne „dorzucasz” do wachlarza technik.”

Zostaw ocenę
0
0