NEWSY

Neil Magny vs. Dong Hyun Kim na UFC 202

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kolejne mocne zestawienie zasiliło kartę gali UFC 202, która odbędzie się 20. sierpnia w Las Vegas. W pojedynku w wadze półśredniej zobaczymy dwóch zawodników aspirujących do bycia w ścisłej czołówce tej kategorii – Amerykanin Neil Magny (18-4, UFC 11-3) powalczy o dwunaste zwycięstwo w UFC z Koreańczykiem Dong Hyun Kimem (21-3-1 1NC, UFC 12-3 1NC).

Neil Magny od 2014 roku może pochwalić się rewelacyjnym dziesięciu wygranych w jedenastu stoczonych bojach, musząc uznać wyższość tylko Damiena Maii na UFC 190 w sierpniu ubiegłego roku. Amerykanin kontynuuje passę trzech mocnych zwycięstw, po raz ostatni walczył podczas marcowego eventu w australijskim Brisbane, gdzie zdewastował ciosami w parterze Hectora Lombarda.

Dla 34-letniego Kima pojedynek na UFC 202 będzie pierwszym tegorocznym występem w oktagonie. „Stun Gun” w ubiegłym roku wygrywał dwukrotnie, kończąc przed czasem Josha Burkmana oraz Dominica Watersa. Zwycięstwo z Watersem Koreańczyk przypieczętował przed własną publicznością, kończąc Amerykanina w pierwszej rundzie na historycznej gali UFC w Seulu.

Comments are closed.