Archiwum

Na celowniku 1: Goran Reljic

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

reljic

Postanowiliśmy ruszyć z nowym cyklem zatytułowanym „Na celowniku” założeniem serii artykułów będzie przedstawianie zagranicznych zawodników, którzy będą rywalami Polaków na galach KSW, MMA Attack i mniejszych eventach.

Bohaterem pierwszej edycji będzie pochodzący z Zadaru Goran Reljic [11-3] – rywal Jana Błachowicza na gali KSW 22! „Duch” wychowany w malowniczym regionie jakim jest Dalmacja zapałał miłością do mieszanych sztuk walki, a w zawodowym MMA zadebiutował w wieku 19 lat na gali UFD – Ultimate Fight Dubrav. Reljic stopniowo budował swoją karierę, aż w końcu na początku 2008 roku po siedmiu zwycięskich walkach otrzymał propozycję debiutu w najlepszej organizacji świata, czyli UFC. Debiutancki pojedynek był najlepszym, a zarazem jedynym zwycięskim jaki Chorwat zanotował w organizacji należącej do Zuffa LLC. W drugiej rundzie po uderzeniach znokautował Wilsona Gouveię i wydawało się, że jest na dobrej drodze by ustabilizować swoją pozycję w UFC. Niestety trzy kolejne walki nie przebiegły po myśli Gorana i przegrał każdą z nich po decyzjach sędziowskich. Jego rywalami byli kolejno C.B. Dollaway, Kendall Grove oraz Krzysztof Soszyński. Losy „Ducha” często splatały się z Polakami na początku kariery walczył on bowiem z posiadającym obywatelstwo niemieckie Tomkiem Smykowskim, a także zawodnikiem MMA Rawicz Waldemarem Golińskim.

Obecnie Chorwat może pochwalić się serią trzech zwycięstw z rzędu i treningami w jednym z najlepszych gymów Xtreme Couture. Od momentu zwolnienia z UFC zanotował zatem dwa zwycięstwa przez szybkie TKO w walkach z Goranem Scepanowiciem oraz dobrze znanym nad Wisłą Rogentem Lloretem, a także wygraną nad Gadjim Magomedovem przez decyzję sędziowską po dogrywce. Jest to doskonały rywal dla Jana Błachowicza będący w stałym reżimie treningowym, a także młodszy od popularnego Johna. Zakontraktowanie Reljica to dobry ruch ze strony KSW, oby pozostałe zestawienia na marcowej gali wyglądały równie dobrze.