Archiwum

myMMA: Inside the Cage – marzec

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

myMMA Inside the cage.png

Czas na drugi odcinek naszego autorskiego pomysłu. MyMMA: Inside The Cage, to zestawienie wraz z typowaniem 10 najciekawiej zapowiadających się walk w danym miesiącu (5 z UFC i 5 spoza UFC), w ramach którego panel redaktorów myMMA współpracuje i zarazem rywalizuje z prowadzącymi popularnego amerykańskiego programu MMA: Inside the Cage. W nawiasach przy nazwiskach typujących, obok reprezentowanego programu/portalu znajduje się procentowa skuteczność typowania zestawień ubiegłego miesiaca. Zapraszamy do lektury!

UFC:

1. Mark Hunt (8-7) vs. Stefan Struve (25-5) (UFC on Fuel TV 8)

Jakub Madej (myMMA, 67{053d94c87ce520b6c372f03b2d0f454a081c3bf05d137f289e9fe931b06ee7b1}): Jedno z kilku starć gali UFC on Fuel TV 8, którego rezultat jest bardzo ciężko przewidzieć. Mamy tutaj dwóch fighterów, z zupełnie innymi umiejętnościami i atutami w MMA. Z jednej strony Mark Hunt, który oczywiście dominuje walką w stójce. Z drugiej strony mamy Stefana Struve’a, który mimo tego, że większość swoich pojedynków wygrywał przez poddanie, to jednak potrafił nokautować takich zawodników jak Morecraft, Herman czy Miocic. Jednego jestem pewien. Hunt będzie dążył do walki w stójce, a „Skyscraper” do walki w parterze. Kto wyjdzie z tego zwycięsko? Tutaj stawiam na zawodnika American Top Team, który dobrym unikaniem parteru oraz próbą powolnego obijania przeciwnika, w końcu trafi Struve’a i pośle go na deski.
Mark Hunt przez KO, runda 2

Casey Oxendine (MMA: ITC, 67{053d94c87ce520b6c372f03b2d0f454a081c3bf05d137f289e9fe931b06ee7b1}): Możliwe, że jeden z najmocniej bijących uderzaczy w historii sportów walki – Mark Hunt – ma umiejętności, aby znokautować każdego. Chociaż potrafię sobie wyobrazić Struve’a, który dzięki przewadze warunków fizyczncyh trzymac będzie Hunta na dystans na tyle długo aż uzyska obalenie i zapnie jakąś technikę kończącą.
Struve przez poddanie, runda 1

Marek Pośnik (myMMA 56{053d94c87ce520b6c372f03b2d0f454a081c3bf05d137f289e9fe931b06ee7b1}): Nieoczekiwanie to Hunt wygrywał ostatnio z lepszymi rywalami i bezsprzecznie jest on w stanie ustrzelić Holendra jakimś ciosem ze swojego bogatego arsenału. Jeśli jednak tego szybko nie zrobi, to wieżowiec – jakim jest Struve – powinien wykorzystać przewagę swoich warunków fizycznych punktując na dystans, a następnie sprowadzając walkę do parteru, gdzie nie powinien mieć problemów z poddaniem zawodnika, który 6 z 7 porażek odnosił w ten właśnie sposób.
Stefan Struve przez poddanie, 1 lub 2 runda

Cyrus Fees (MMA:ITC, 33{053d94c87ce520b6c372f03b2d0f454a081c3bf05d137f289e9fe931b06ee7b1}): Mark Hunt jest pupilem fanów i znakomitym uderzacze, ale Stefan Struve posiada niesamowite umiejętności parterowe jak na zawodnika z takimi warunkami fizycznymi. Hunt miał podobne problemy z McCorklem, ale myślę, że Hunt będzie kontynuował serię zwycięstw co przybliży go do tytułu.
Mark Hunt przez KO, 2 runda

2. Hector Lombard (32-3-1) vs. Yushin Okami (28-7) (UFC on Fuel TV 8)

Jakub Madej (myMMA): Myślę, że tutaj wynik nikogo nie zaskoczy, a jedynie udowodni, że porażka Lombarda z Boetschem była spowodowana debiutem w UFC i hypem kierowanym w stronę „Lightninga”. Okami nie będzie moim zdaniem w stanie zagrozić w znaczący sposób Hectorowi, który już w drugiej rundzie powinien dopaść Japończyka w parterze i dobić ciosami.
Hector Lombard przez TKO, 2 runda

Casey Oxendine: Obaj zawodnicy zaliczyli wpadkę w zeszłym roku, po której jednak powrócili dzięki zwycięstwu. Okami od zawsze jest wysoko notowany w hierarchii UFC, natomiast Lombard posiada głód wygrywania charakterystyczny dla “wschodzącej gwiazdy” I właśnie ten głód poprowadzi go do zwycięstwa.
Hector Lombard przez KO, 3 runda

Marek Pośnik (myMMA): Znakomite zestawienie. Okami ma niewątpliwie wszelkie warunki ku temu, by dzięki bazie zapaśniczej zdominować rywala na przestrzeni trzech rund, ale Lombard to prawdziwy wulkan w walce i możemy spodziewać się po nim absolutnie wszystkiego. Postawię więc na to, iż Kubańczyk upoluje byłego pretendenta do pasa UFC jakimś soczystym ciosem i uderzeniami w parterze wyłączy mu światło.
Hector Lombard przez TKO, 2 runda

Cyrus Fees: Po kontrowersyjnej porażce z Boetschem, Lombard zrehabilitował się w przekonowujący sposób pokonując Rousimara Palharesa. Chociaż Okami jest przekrojowym zawodnikiem, to myślę, że pociąg o nazwie „Lombard” będzie posuwał się naprzód w kierunku szansy walki o pas.
Hector lombard przez TKO, 2 runda

3. Siyar Bahadurzada (21-4-1) vs. Dong Hyun Kim (16-2-1) (UFC on Fuel TV 8)

Jakub Madej (myMMA): Bahadurzada to dla mnie zawodnik, który powinien w UFC walczyć od dawna. Znokautowanie w swoim debiucie Paulo Thiago było wielkim wydarzeniem,więc pokonanie Dong Hyun Kima nie powinno sprawić mu większych problemów.
Siyar Bahadurzada przez TKO, 2 runda

Casey Oxendine: Kim to solidny weteran UFC, ale Bahadurzada uderza nieprawdopodobnie mocno. Jeżeli Bahadurzadzie nie przydarzy się jakas wpadka spowodowana nerwowoscią wynikacją walką w tak dużym evencie, to wygra on tę walkę przez pełną dominację.
Siyar Bahadurzada przez TKO, 1 runda

Marek Pośnik (myMMA): Nie mogę się doczekać tej walki. Afgańczyk dysponuje ogromną siłą ciosu, o czym dobitnie przekonał się Paulo Thiago w kwietniu zeszłego roku. Niemniej jednak faworytem tego starcia jest w moich oczach Koreańczyk, który powinien przetrzymac zrywy powracającego po kontuzji Bahadurzady i odnieść zwycięstwo na kartach sędziowskich.
Dong Hyun Kim przez decyzję

Cyrus Fees: Dong Hyun Kim pokazywał już swoje słabości w starciach z czołowymi zawodnikami, z których żaden nie przejawiał umiejętności wyprowadzania dewastujacych ciosów, jak to ma miejsce w przypadku Bahadurzady. Kim po raz kolejny przegra w brutalny
sposób, tym razem w drugiej rundzie.
Bahadurzada przez TKO, 2 runda

4. Carlos Condit (28-6) vs. Johny Hendricks (14-1) (UFC 158)

Jakub Madej (myMMA): Nie widzę innej opcji niż zwycięstwo Johny’ego Hendricksa. „Bigg Rigg” już długo dąży do upragnionego, że jak dla mnie zwycięstwa nad Fitchem, Koscheckiem i Kampmannem, powinny mu to już zagwarantować. Hendricks będzie mocno zmotywowany, aby pokazać szefowi UFC, że to on powinien walczyć o mistrzostwo dywizji półśredniej, co zdecydwanie pomoże mu w zwycięstwie.
Johny Hendricks przez jednogłośną decyzję

Casey Oxendine: Pomimo porażki Condit pokazał się z bardzo dobrej strony w walce z GSP. Aczkolwiek i Hendricks znajduje się na fali wznoszącej po zwycięstwie nad Martinem Kampmannem. Znakomite umiejętności zapaśnicze i kontrola z góry zrobi różnicę…
Johny Hendricks przez jednogłośną decyzję

Marek Pośnik (myMMA): Hendricks odniósł ostatnio spektakularne zwycięstwo nad faworyzowanym przeze mnie – w tamtym starciu – Kampmannem i jest on teraz bardzo swojego upragnionego celu – walki o pas. Historia uczy nas, że byli pretendenci do pasa UFC na ogół słabo spisują się w pierwszych walkach po przegranej walce rangi mistrzowskiej i dlatego też wykorzystam ten fakt do obstawienia wygranej Hendricksa przed czasem.
Johny Hendricks przez TKO, 2 runda

Cyrus Fees: To najlepiej dobrana walka na karcie UFC 158 i dla obu zawodników jest ona bardzo istotna. Condit to górna półka, ale Hendricks nieustannie pnie się w górę dywizji półśredniej. Spodziewam się miana walki wieczoru dla tego starcia po 5-ciu rundach. A na koniec Hendricks podniesie ręce do góry w geście zwycięstwa.
Johny Hendricks przez decyzję

5. Georges St. Pierre (23-2) vs. Nick Diaz (26-8) (UFC 158)

Jakub Madej (myMMA): Może i będzie to najgłośniejsza walka roku, ale moim zdaniem jest to starcie, przy którym Joe Silva za bardzo sie nie popisał. Po ostatniej walce przegranej, Diaz nie powinien dostać title shotu. Moim zdaniem przyszedł czas na przełamanie i GSP wygra to przed czasem.
Georges St. Pierre przez poddanie, runda 4

Casey Oxendine: To może być najgłośniejsza walka roku. Diaz jest znany z tego, że potrafi osłabić psychicznie rywala, podczas gdy GSP jest – jak pokazuje historia – nie do złamania. Myślę, że to będzie zacięta walka, która potrwa 5 runda, a różnice stworzą znakomite sprowadzenia do parteru I kontrola walki z góry, z czego znany jest St. Pierre.
GSP wygra przez decyzję, ale sam też zdąży zebrać troche ciosów.
George St. Pierre przez decyzję

Marek Pośnik (myMMA): Ten pojedynek awaryjnie wskoczył do zestawienia w miejsce jednej z planowanych na tę galę walk: McDonald vs. Condit i Hendricks vs. Ellenberger. Dla mnie nie ulega wątpliwości, że Bob Marley MMA przegra zdecydowanie z mistrzem, choć nie spodziewam się tutaj rozstrzygnięcia przed czasem.
Georges St. Pierre przez decyzję

Cyrus Fees: Jeśli Nick Diaz dotrwa do tej walki bez opuszczania konferencji prasowych, to będzie to pasjonująca walka. Historia uczy nas, że GSP posiada umiejętności zapaśnicze, których nikt do tej pory nie był w stanie zniwelować. Spodziewam się dzielnej postawy ze strony Diaza, ale to wciąż nie będzie wystarczająco na to, by przeciwstawić się obaleniom St. Pierre’a.
Georges St. Pierre przez decyzję

OUTSIDE UFC

1. Marcin Held vs. Dave Jansen (Bellator 93)

Jakub Madej (myMMA): Sercem będę zawsze za Polakiem, dlatego też stawiam na zwycięstwo Marcina Helda. Mam nadzieję, na bardzo dobrą walkę, która zachwyci poziomem technicznych. Liczę również na zwycięstwo Polaka przed czasem.
Marcin Held przez poddanie (klucz na stopę), runda 2

Casey Oxendine: Po niemrawym początku, Jansen znajdzie się w pozycji dominującej w parterze, a później Held wykorzysta błąd rywala i założy klucz na kostkę.
Marcin Held przez poddanie (klucz na kostkę) Runda 2

Marek Pośnik (myMMA): Walka bardzo ciężka do wytypowania ze względu na oczywistą stronniczość z mojej strony… Niemniej, trzeźwo patrząc na atuty obu fighterów muszę z całą przykrością stwierdzić, że Jansen jest bardziej przekrojowym zawodnikiem od Polaka i jeśli nie da sobie połamać nogi podczas jakiejś próby poddania ze strony Tyszanina, to powinien być w stanie wypunktować Marcina. Płaszczyzną, która szczególnie nie napawa optymizmem jest stójka nad którą Marcin niewątpliwie pracuje, ale efekty tej pracy przychodzą bardzo powoli, czego przykładem była walka Helda z Machaevem. Z bólem serca obstawiam więc:
Dave Jansen przez decyzję

Cyrus Fees: Znakomicie dobrane zestawienie. Z tych dwóch fighterów myślę, że to Marcin Held będzie kontynuował swoją zwycieską passę. Obaj mają podobne rekordy, ale za Heldem przemawia… wiek. Młodszy Marcin wygra tę walkę.
Marcin Held przez decyzję

2. Andrei Arlovski vs. Anthony Johnson (WSOF 2)

Jakub Madej: Anthony Johnson przez TKO, 2 runda

Casey Oxendine: Arlovski to legenda, która uzyskała potrzebne zwycięstwo na pierwszej gali WSOF, podczas gdy Johnson najintensywniejszą walką toczył utrzymując formę poprzez odpowiednią dietę. Tym razem Johnson wejdzie do klatki nie zważając na wagę, całą swoją uwagę skupiając na zadaniu, które przejdzie mu wykonać. Gdy Johnson przystąpi do walki – która na papierze może wyglądać jak mismatch – to wydaje mi się, że w pełni nawodniony, znajdzie swoimi ciosami drogę do niepewnej szczęki Arlovkiego.
Johnson przez TKO, 1 Runda

Marek Pośnik (myMMA): Johnson nigdy nie walczył w dywizji ciężkiej i dlatego też będzie to dla niego wielkie wyzwanie. Niemniej jednak uderzenie, którym dysponuje budzi respect i moim zdaniem – będzie w tej walce decydujące. Prognozuję, że walka będzie przypominać starcie Arlovski vs. Kharitanov, w którym Białorusin raz po raz ruszał z przepięknymi akcjami, a Rosjanin wyczekał okazję i trafił byłego mistrza UFC morderczymi ciosami… Choć scenariusz w którym to Amerykanin pada na matę w oktagonie – jak to miało miejsce w jego walce z Belfortem – też jest dość prawdopodobny. Niemniej jednak pójdę za pierwszym odczuciem i obstawię:
Anthony Johnson przez KO, 2 runda

Cyrus Fees: Silniejszy i bardziej głodny sukcesów Anthony „Rumble” Johnson szybko rozprawi się ze szklano-szczękim Arlovskim.
Johnson przez KO, 1 runda

3. Tyson Nam vs. Marlon Moraes (WSOF 2)

Jakub Madej: Marlon Moraes przez decyzję

Casey Oxendine: Obaj zawodnicy powracają po wielkich zwycięstwach w podobnej części karier zawodniczych. Namowi towarzyszyć będzie więcej kontrowersji związanych z wpadką w Bellatorze, która może spowodować u niego nerwowość. Dlatego też Moraes może to wykorzystać i wygrac tę walkę.
Marlon Moraes przez TKO, runda 2

Marek Pośnik (myMMA): Genialne zestawienie dwóch underdogów, którzy odprawili w ostatnich walkach w imponujący sposób kolejno: Dantasa i Torresa. Tak naprawdę nie wiadomo czego się po obu spodziewać, ale najbezpieczniejsze wydaje mi się obstawienie punktowej wygranej Moraesa, który wyglądał znakomicie w starciu z byłym mistrzem WEC.
Marlon Moraes przez decyzję

Cyrus Fees: Obaj fighterzy wracają po wielkich największym zwycięstwie w karierze. Przewagę w stójce będzie miał mocno bijący Nam i to okaże się decydujące w tej walce.
Tyson Nam przez TKO, 2 runda

4. David Branch vs. Paulo Filho (WSOF 2)

Jakub Madej: David Branch przez decyzję

Casey Oxendine: Starcie dwóch weteranów – obieżyświatów. Filho nieznacznie wygra przez:
Paulo Filho przez niejednogłośną decyzję

Marek Pośnik (myMMA): Starcie to znalazło się w naszym zestawieniu trochę na wyrost, ale Ely pokazał w pojedynku z Murillo Ruą, że powietrze jeszcze nie do końca z niego uszło i możemy spodziewać się prawdziwej wojny podczas jego starcia z pogromcą Tomasza Drwala, który pokazał się z bardzo dobrej strony podczas WSOF 1. Zapaśnik vs. zawodnik BJJ to kwintesencja tego sportu i oczekuję tu szybkiego tempa i walki w kazdej płaszczyźnie. Co do samego typowania, to naturalnie – Filho jest w stanie poddać każdego, ale obawiam się o jego przygotowanie i dlatego postawię na to, że po raz kolejny w ostatnich latach przegra przez decyzję z zapaśnikiem.
David Branch przez decyzję

Cyrus Fees: Filho w pewnym momencie był jednym z najlepszych zawodników w tym sporcie. To smutne, ale Filho się stacza. Ostatnio wygrał z Murilo Ruą, ale każdy z nim teraz wygrywa. David Branch podtrzyma passę wygranych w WSOF.
David Branch przez decyzję

5. Jan Błachowicz vs. Goran Reljić (KSW 22)

Jakub Madej: Jan Błachowicz przez poddanie, runda 3

Casey Oxendine: Co prawda Reljić był niepokonany w 2012-tym roku, ale Błachowicz dysponuje dynamiką, która pozwoli mu skończyć rywala.
Jan Błachowicz prez TKO, runda 2

Marek Pośnik (myMMA): Janek powinien być w stanie spokojnie wyciągnąć decyzję przeciwko swojemu chorwackiemu oponentowi, aczkolwiek obawiam się o kondycję Błachowicza – zwłaszcza w trzeciej rundzie. Tym bardziej, iż Reljić jest w stanie zakończyć walkę w każdym momencie jej trwania.
Jan Błachowicz przez decyzję

Cyrus Fees: To może być natrudniejsza walka w karierze Błachowicza, poniewa KSW po raz kolejny podwysza przed nim poprzeczkę. Goran Reljić wygrał 3 ostatnie walki, a jego przewagę widzę w tym, że walczył w swojej karierze z lepszymi zawodnikami. Chciałbym, aby Reljić sprawił niespodziankę i zgarnął tytuł mistrzowski.
Goran Reljić przez TKO, 3 runda