johnny eblen o poirierze i ufc

Mistrz Bellatora ujawnia jak UFC potraktowało Dustina Poiriera: „Nie było nawet werbalnej zgody”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 04 lutego 2024

Johnny Eblen mistrz organizacji Bellator w kategorii średniej, a zarazem reprezentant American Top Team ujawnił jak UFC potraktowało Dustina Poiriera.

Johnny Eblen to niepokonany mistrz organizacji Bellator w kategorii średniej. „Pressure” na co dzień trenuje w American Top Team, czyli jest klubowym kolegą Dustina Poiriera.

W rozmowie z SHAK MMA, Eblen wypowiedział się na temat niedawnych kontrowersji związanych z ogłoszeniem przez Poiriera informacji o tym, że planowana na UFC 299 walka z Benoitem Saint-Denisem się nie odbędzie.

Johnny Eblen odniósł się do całej sytuacji sugerując, że organizacja UFC nie potraktowała Poiriera fair ogłaszając pojedynek w momencie, gdy nie było nawet słownej zgody Dustina na warunki kontraktu.

– Znam Dustina bardzo dobrze i nawet dziś z nim rozmawiałem. Prawda jest taka, że nie dogadali się w sprawie warunków kontraktu. Poirier powiedział im czego oczekuje od UFC, co powinni mu zapewnić, a oni nie chcieli tego zrobić. Końskie gówno i tyle. Kiedy wiesz jak dużo pieniędzy ma UFC, jak wiele mają na koncie to po prostu jest zatrważające jak traktują zawodników. Szokujące jest to, że ogłosili walkę kiedy kontrakty nie były podpisane, ba tam nawet nie było werbalnej zgody Dustina na propozycję UFC.

– Normalnie sprawa wygląda tak, że zawodnik jest chętny przyjąć walkę, jednak proponuje, że takie czy inne warunki muszą zostać spełnione. Poirier miał wymagania, jednak UFC nie zatwierdziło ich, nie wykonało ruchu w jego stronę. Nie można zatem powiedzieć, żeby słownie cokolwiek zostało ustalone. To szalone, że najpierw chcieli promować pojedynek, a nie pomyśleli o tym jak czuje się zawodnik i co zostało z nim dogadane.

Zostaw ocenę
0
1
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments