Michał Pasternak wraca na CAVEMMA 2. „Chciałbym walczyć co tydzień”

S
0
Opublikowano: 16 grudnia 2022

Jeden z czołowych i najbardziej rozpoznawalnych polskich zawodników MMA kategorii półciężkiej Michał Pasternak (16-8) powróci do klatki 13 stycznia w walce wieczoru gali CAVEMMA 2 w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie zmierzy się z Adamem Kowalskim (13-7-1). – Chcę być bardzo aktywny na tym etapie kariery. Mam już zaplanowane dwa występy na początek roku, a potem? Zobaczymy. Chciałbym walczyć co tydzień! – zapowiada 38-letni „Wampir”.

W ostatnich latach Michał Pasternak wyrósł na jednego z najbardziej charyzmatycznych zawodników mieszanych sztuk walki w Polsce. „Wampir” jest niepokonanym mistrzem walk na gołe pięści WOTORE oraz weteranem takich organizacji jak ONE Championship, Oktagon MMA, EFM Show, MMA-VIP, Babilon MMA i PLMMA. Jego rywal Adam Kowalski jest starszy o rok, ostatnio występował na galach FEN, ale ma na koncie także walki dla ACB, Celtic Gladiator, Spartan Fight i PLMMA. Starcie Pasternak-Kowalski mogło się odbyć już w 2020 roku z mistrzowskim pasem FEN w stawce, ale wówczas nie udało się osiągnąć porozumienia między obozami wojowników. Jak głosi przysłowie – co się odwlecze, to nie uciecze!

– To prawda, już kiedyś nas razem zestawiono. Do walki jednak nie doszło ze względu na kontuzję, która mnie wtedy wykluczyła – wspomina Pasternak. – Znam Adama z obozów, na które jeździłem. Ich organizatorem był jego klub Arrachion Olsztyn. Bardzo szanuję Adama za osiągnięcia sportowe, lecz jeszcze bardziej za charakter. Bardzo spoko ziomek, ogólnie mega fajna ekipa.

Ostatnio o Pasternaku zrobiło się głośno w Internecie z powodu współpracy z popularnym twórcą zabawnych filmików EbeEbe. Komentarze weterana polskiego MMA zostały bardzo dobrze odebrane przez widzów freakowych i sportowych gal. – Myślę, że coraz więcej ludzi mnie kojarzy, nie tylko ze świata sportu. Coraz więcej osób zna moją facjatę ze świata freaków czy Youtube’a. W końcu jestem zdaniem niektórych „Największym Atencjuszem” na planecie. Ta ksywa zobowiązuje. Niedługo rozniesiemy wspólnie cały Internet! – śmieje się „Wampir”.

Do styczniowego starcia z Adamem Kowalskim na gali CAVEMMA 2 w Jastrzębiu-Zdroju Michała Pasternaka przygotuje legendarny trener Mirosław Okniński. – Bez jego osoby moje walki zawsze są dużo słabsze. Na co dzień trenuję u siebie, w miarę możliwości planuję wyjazdy do klubów Copacabana Kielce, Klincz i Miejski Klub Sportów Walki Korona. W przygotowaniach korzystam z usług całego świętokrzyskiego świata sportu, ale sparingi i główne przygotowania odbędą się pod okiem legendy i geniusza, czyli trenera Mirosława Oknińskiego – kończy Pasternak.

Na CAVEMMA 2 w klatce wystąpią także Artur „Kornik” Sowiński, Sylwester Miller, Azi „One Bomb” Thomas, Wiktor Zalewski, Patryk Fojcik, Mohamed „Dragon” Boy” Ghalab, Nika Phatian, Ruslan Bereznevych i Kamil Korzeniewski. Kolejne nazwiska i zestawienia zostaną ogłoszone w najbliższym czasie na kanałach organizacji.

Zostaw ocenę
0
0