Michał Oleksiejczuk

Michał Oleksiejczuk zapowiada krwawe starcie! „Muszę zniszczyć twarz rywala mocnymi…”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 16 grudnia 2022

Michał Oleksiejczuk odpowiadał na pytania dziennikarzy na konferencji prasowej przed galą. Jako że Polak pierwotnie miał zmierzyć się z Albertem Duraevem jednak ten doznał urazu i zastąpił go Cody Brundage. To właśnie temat zmiany rywala był motywem przewodnim rozmowy amerykańskich dziennikarzy z Polakiem.

Michał Oleksiejczuk (17-5, 1NC) przez wiele lat walczył w kategorii półciężkiej. Polak podjął jednak w wakacje decyzję o zejściu do dywizji średniej. Michał ma już za sobą udany debiut w kategorii do 84 kg, w sierpniu na gali UFC on ESPN 40 znokautował Sama Alveya w pierwszej rundzie. W sobotnią noc Oleksiejczuk stoczy zatem swój drugi bój w kategorii średniej.

Na samym początku „Husarz” został zapytany o to jak się czuje i jak przebiegały przygotowania do gali UFC Vegas 66. Oto co odpowiedział Michał:

„Witam, czuję się świetnie, miałem bardzo dobry obóz przygotowawczy i jestem gotowy na walkę. To wszystko.”

Następnie dziennikarze spytali Michała czy nie czuje się rozczarowany faktem, że walczy w małej hali UFC Apex, a nie na dużej arenie wypełnionej po brzegi kibicami.

„Nie przeszkadza mi to, w UFC Apex jest bardzo cicho, to jest dla mnie dobre.”

Dziennikarze podchwycili temat i spytali Polaka czy woli walczyć właśnie w takich warunkach. Michał przytaknął:

„Tak, ponieważ mój narożnik mi podpowiada i dobrze słyszę ich słowa, to jest dla mnie bardzo ważne.”

Gale UFC obejrzysz za darmo Fortuna TV. Wystarczy zarejestrować się tutaj. Na start otrzymasz również darmowe 20 zł do wykorzystania na dowolny zakład oraz zakład bez ryzyka do 600 zł. Warto pamiętać, że Fortuna posiada szeroki wybór zakładów na wszystkie gale UFC, co najważniejsze można łączyć ze sobą wiele zdarzeń np. zwycięzcę pojedynku i czas jego trwania.

-> Oglądam UFC w Fortuna TV!

Klikając w powyższy banner przechodzisz do rejestracji, która zajmuje dosłownie 30 sekund! Następnie możesz cieszyć się z darmowej transmisji gal UFC i 20 zł, które otrzymasz za samo otwarcie konta.

Następnie dziennikarz zagadnął Oleksiejczuka o mocne strony jego rywala, Cody’ego Brundage’a. „Husarz” szybko ocenił Amerykanina i porównał go do Alberta Duraeva, z którym miał się pierwotnie zmierzyć na tej gali:

„Cody przede wszystkim jest bardzo dobrym grapplerem, jest podobnym zawodnikiem do Duraeva, myślę że jego planem na tą walkę będzie sprowadzenie mnie do parteru i szukanie poddania.”

Michał Oleksiejczuk przedstawił także plan na to jak zamierza rozpracować Cody’ego:

„Muszę wybronić jego próby sprowadzeń, a następnie zniszczyć jego twarz moimi mocnymi ciosami.”

Kiedy walczy Michał Oleksiejczuk?

Wydarzenie odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę (17 na 18 grudnia).  Początek głównej karty walk, gdzie zobaczymy pojedynek Michała Oleksiejczuka wyznaczono na: 01:00 (czasu polskiego). To właśnie wtedy rozpocznie się walka Polaka, który pojedynkiem z Codym Brundagem otworzy główną część wydarzenia.

Karta główna:

 • Jared Cannonier vs. Sean Strickland – main event
 • Arman Tsarukyan vs. Damir Ismagulov – co-main event
 • Amir Albazi vs. Alessandro Costa
 • Alex Caceres vs. Julian Erosa
 • Drew Dober vs. Bobby Green
 • Michał Oleksiejczuk vs. Cody Brundage

Karta wstępna:

 • Cheyanne Vlismas vs. Cory McKenna
 • Jake Matthews vs. Matthew Semelsberger
 • Said Nurmagomedov vs. Saidyokub Kakhramonov
 • Rafa Garcia vs. Maheshate
 • Bryan Battle vs. Rinat Fakhretdinov
 • David Dvorak vs. Manel Kape
 • Sergey Morozov vs. Journey Newson
Zostaw ocenę
0
0