materla uniewinniony

Michał Materla przed galą KSW w Szczecinie: „Będę miał okazję odwdzięczyć się fanom, którzy mnie wspierają”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 26 grudnia 2022

Michał Materla, prawdziwa legenda mieszanych sztuk walki w Polsce, powróci do klatki podczas gali XTB KSW 78. Podczas pierwszej gali KSW w roku 2023 Michał Materla zmierzy się z Kendallem Grovem, którego raz już pokonał. Jak zapatruje się Michał na ten pojedynek i jak czuje się wiedząc, że będzie mu dane zawalczyć w rodzinnym Szczecinie?

Do pierwszej konfrontacji Materli, ówczesnego mistrza wagi średniej, z Grovem doszło w roku 2013 na gali KSW 23. Starcie okazało się krwawym widowiskiem pełnym zwrotów akcji i emocji od pierwszej do ostatniej sekund. Pojedynek rozstrzygnął się na kartach sędziowski, a jego zwycięzcą został Materla.

Obaj zawodnicy zostali nagrodzeni bonusami za najlepszą walkę wieczoru, a fani wybrali ich bój najlepszą walką roku 2013 w prestiżowym plebiscycie Heraklesów. Trzy lata później na gali KSW 36 miało dojść do rewanżu, jednak walka ostatecznie się nie odbyła. Teraz w końcu drogi tych dwóch doświadczonych zawodników przetną się ponownie.

Na XTB KSW 78 Michał Materla po raz kolejny zawalczy podczas gali KSW w Szczecinie. W styczniu tego roku zmierzył się tam z Jasonem Radcliffe’em i w pięknym stylu znokautował go już w pierwszej rundzie walki. Dla Berserkera ze Szczecina była to 31. wygrana w karierze.

– Jestem lokalnym patriotą i bardzo się cieszę, że na koniec kariery tyle razy będę miał okazję odwdzięczyć się tym wszystkim fanom, którzy mi kibicują, wspierają mnie i życzą mi dobrze. Oni dają mi emocje poza walką, a ja będę mógł się im odwdzięczyć w walce.

źródło: kswmma.com

Zostaw ocenę
0
0