materla uniewinniony

Michał Materla: „Po ponad 6 latach wszystkie zarzuty zostały prawomocnie umorzone.”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 18 stycznia 2023

Michał Materla, zawodnik federacji KSW oraz bohater walki wieczoru nadchodzącej gali w Szczecinie opublikował na swoim profilu na facebooku bardzo długi wpis, w którym poinformował, że po ponad sześciu latach Prokuratura Okręgowa w Poznaniu umorzyła w całości sprawę karną. Reprezentant Berserkers Team podziękował rodzinie, przyjaciołom oraz adwokatowi za wsparcie.

Już w nadchodzącą sobotę Michał Materla wystąpi w walce wieczoru gali KSW 78, która odbędzie się w szczecińskiej Netto Arenie. Jest to zatem okazja dla wszystkich kibiców MMA ze Szczecina i okolic na to by wybrać się do hali i kibicować swojemu ulubionemu zawodnikowi.

Wydaje się, że nie mogło być lepszego momentu na to, aby ogłosić tak dobrą wiadomość. Michał Materla podzielił się dzisiaj z fanami informacją o tym, że śledztwo, w wyniku którego był oskarżony zostało całkowicie umorzone.

„WAŻNA INFORMACJA: W dniu 23. grudnia 2022 Prokuratora Okręgowa w Poznaniu stosowną decyzja umorzyła w całości prowadzoną przeciwko mnie od ponad sześciu lat sprawę karną. Zostały prawomocnie umorzone wszystkie zarzuty, które prokurator postawił mi w dniu mojego zatrzymania tj. 13. grudnia 2016. Przypomnę, że w wyniku działań prokuratora, a następnie decyzji sądów trafiłem do Aresztu Śledczego w Poznaniu na prawie 8 miesięcy. Początkowo przebywałem na oddziale dla niebezpiecznych więźniów, w pojedynczej celi aresztu przy ul. Młyńskiej. Cała ta sprawa od początku była dla mnie niezrozumiałą sytuacją, ale żeby o tym napisać będzie jeszcze czas. W obecnej sytuacji bardzo się cieszę, że prawda była się w stanie obronić. W tym miejscu chcę bardzo podziękować moim Bliskim, Przyjaciołom i Kolegom, w tym z klubu, za udzielone wsparcie dla mojej najbliższej rodziny w tym trudnym dla Niej czasie. Podziękowania dla mojego brata Norberta, który nigdy nie zaakceptował decyzji prokurator prowadzącej śledztwo i starał sie skutecznie zwrócić uwagę licznym organizacjom praw człowieka na ogrom nieprawidłowości i nadużyć w prowadzonym przeciwko mnie śledztwie. Z perspektywy osoby tymczasowo aresztowanej bardzo ważne jest żeby mieć bezgraniczne zaufanie do swojego obrońcy i wiarę, że zrobi wszystko żeby uprzednio zastosowany areszt trwał jak najkrócej. Dlatego bardzo dziękuje mojemu adwokatowi Jakubowi Łysakowskiemu za udzieloną mi pomoc w tej sprawie, bo od samego początku czułem, że jestem w dobrych rękach i mam za sobą odpowiednią osobę, która swoją wiedzą i zawodowym doświadczeniem, będzie mnie wspierać w tych trudnych chwilach. Wszystkie podjęte wobec mnie przez prokurator Agnieszkę Nowicką działania, nigdy nie powinny mieć miejsca. Niestety nikt nie cofnie łez i stresu moich najbliższych, ani nie odda nam straconego czasu.”

Michał Materla zamieścił także specjalny dopisek dedykowany wszystkim dziennikarzom zarówno tym branżowym jak i tym z ogólnopolskich mediów coverujących wszelkie wydarzenia od sportowych przez politykę itd.

Szczecinianin napisał:

„Do wszystkich dziennikarzy: rozumiem, że informacja o całkowitym umorzeniu wobec zawodnika MMA, z powodu braku jego winy, trwajacego ponad sześć lat postępowania karnego, które pociągneło za sobą może ludzkiej krzywdy i łez oraz jeszcze więcej kosztów – nie jest tak „klikalna” jak informacja o zatrzymaniu, ale przyzwoitość dziennikarska nakazywała by tak samo podzielić się tą informacją z czytelnikami waszych periodyków, jak chętnie rozpisywaliście się o moim zatrzymaniu.”

źródło:

Zostaw ocenę
0
0