Michael Chiesa UFC

Michael Chiesa wraca do startów! Wiemy z kim zmierzy się Amerykanin!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 04 lutego 2023

Michael Chiesa wraca do zawodowych startów! Amerykanin, który stoczył ostatni pojedynek w listopadzie 2021 roku wreszcie powróci do octagonu UFC. „Maverick” zmierzy się z Jingliangiem Li. Walkę zakontraktowano w limicie kategorii półśredniej i odbędzie się ona 8 kwietnia na gali UFC 287.

35-letni Amerykanin zrobił sobie wyjątkowo długą przerwę od startów. Chiesa nie stoczył żadnej walki w 2022 roku, a na jego pierwszy występ w 2023 roku przyjdzie nam czekać do drugiego tygodnia kwietnia. Łącznie zatem przerwa „Mavericka” wyniesie półtora roku.

Jingliang Li stoczył w 2022 roku dwie walki, notując w nich bilans 1-1. Chińczyk w ostatnich latach przeplata zwycięstwa z porażkami i zapewne zrobi wszystko, aby wreszcie ustabilizować swoją pozycję w rankingu i zacząć piąć się ku czołowej dziesiątce dywizji półśredniej.

Obaj zawodnicy balansują na cienkiej linie, a porażka może oznaczać upadek w przepaść, gdyż Chiesa był długo nieaktywny natomiast „Leech” już teraz zajmuje zaledwie 15. pozycję w rankingu.

Zawodnicy zmierzą się 8 kwietnia na gali UFC 287: Pereira vs. Adesanya 2. Ciężko powiedzieć czy ich walka zdoła załapać się do głównej karty walk, gdyż matchmakerzy szykują naprawdę doskonałą rozpiskę na wydarzenie sprzedawane w systemie PPV.

Zostaw ocenę
0
0