Michael Bisping

Michael Bisping: „Rozumiem żal Adesanyi, ale sędzia wkroczył w dobrym momencie”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 16 listopada 2022

Wygląda na to, że dyskusja o momencie przerwania pojedynku Adesanya vs. Pereira będzie trwała jeszcze przez pewien czas. Teraz na ten temat wypowiedział się bowiem Michael Bisping, były mistrz UFC w kategorii średniej, który aktualnie pracuje jako ekspert telewizyjny w trakcie gal najlepszej ligi MMA na świecie.

Do pojedynku Israela Adesanyi z Alexem Pereirą doszło na gali UFC 281, która odbyła się w miniony weekend w Nowym Jorku. Na kartach punktowych przeważał Adesanya jednak ostatecznie przegrał on walkę przez techniczny nokaut w piątej rundzie.

Głos na temat momentu przerwania postanowił zabrać „The Count”. Posiadający polskie korzenie zawodnik wypowiedział się na łamach własnego kanału na platformie youtube. Bisping skomentował sprawę następująco:

„Rozumiem, żal Adesanyi, ale sędzia wkroczył w dobrym momencie. Nie zmienia to faktu, że uważam, że powinniśmy odrobinę podebatować na ten temat. Gdybym był w skórze Israela również byłbym rozczarowany. Podkreślam raz jeszcze, że bardzo szanuję Marca Goddarda jako sędziego i nie mam mu nic do zarzucenia. Po prostu jako zawodnik, który był kiedyś w podobnej sytuacji chciałbym powiedzieć, że będąc mistrzem jeśli tracisz pas w legendarnej hali Madison Square Garden to chcesz by stało się to po tym jak rywal zrówna cię z ziemią i zostawi cię na macie nieprzytomnego po duszeniu czy nokaucie. Właśnie w taki sposób pokonał mnie Georges St. Pierre.”

Bezpieczeństwo zawodników jest priorytetem, ale na poziomie mistrzowskim sędziowie mogliby czekać ciut dłużej.

Anglik kontynuując swą wypowiedź zaznaczył, że choć bezpieczeństwo zawodników jest priorytetem to na poziomie mistrzowskim sędziowie mogliby dać mistrzowi odrobinę więcej czasu. Bisping wyraził również słowa wsparcia i podkreślił, że Israel Adesanya to świetny zawodnik, który zasługuje na rewanż.

„Osobiście uważam, że Izzy zasługuje na rewanż. Był doskonały w roli mistrza organizacji, wszystkie jego pojedynki są emocjonujące, wykazuje również sporą charyzmę. Nie zapominajmy również o tym jak często mieliśmy okazję na to by oglądać go w octagonie. Moi koledzy, którzy komentowali to wydarzenie również to podkreślili, od momentu w którym Israel zdobył pas, aż 20% wszystkich walk rangi mistrzowskiej w UFC było pojedynkami, w których Stylebender brał udział. To fenomenalne osiągnięcie, że mistrz ma tak bogaty kalendarz startów i broni pasa w tak krótkich odstępach czasowych.”

Pełną wypowiedź Bispinga znajdziecie poniżej:

Zostaw ocenę
0
0