UFC

Max Holloway zawalczy z powracającym Yairem Rodriguezem podczas jednego z lipcowych Fight Nightów.

Pinterest LinkedIn Tumblr

Według informacji Bretta Okamoto – jednego z dziennikarzy ESPN, podczas gali UFC Fight Night, która odbędzie się 17 lipca, ma dojść do walki pomiędzy byłym mistrzem wagi piórkowej – Maxem Hollowayem, a powracającym do oktagonu UFC Yairem Rodrigiezem. Oboje znajdują się w top 5 dywizji do 66 kilogramów. Zajmują kolejno pierwsze oraz trzecie miejsce w owym rankingu. Redaktor ESPN dostał tę informację od samego Dany White’a, który zdradził że umowy nie są jeszcze podpisane przez zawodników, aczkolwiek UFC jest bardzo blisko aby zatwierdzić tę walkę.

„El Pantera” ostatni raz do klatki UFC wszedł w październiku 2019 roku, podczas gali UFC on ESPN 6. Wówczas zmierzył się on z przyszłym rywalem Mateusza Gamrota – Jeremym Stephensem, którego udało mu się jednogłośnie punktować. Meksykanin w 2014 był jednym z uczestników Ultimate Fightera, odbywającego się w latynoskiej części Ameryki. W UFC zadebiutował 5 miesięcy po programie, na UFC 180, gdzie udało mu się pokonać Leonarda Moralesa. Przez kolejne dwa lata był niepokonany, a przez ten czas zdołał pokonać m.in Dana Hookera czy BJ Penna. Jedyną porażkę w UFC zafundował mu lekarz, który po dwóch rundach walki z Frankiem Edgarem nie dopuścił Rodrigueza do trzeciej odsłony tego pojedynku. Walka Rodrigueza z Edgarem odbyła się ponad trzy lata temu, a od tamtego czasu Yair zameldował się w oktagonie tylko trzy razy.

Holloway swoim ostatnim występem dość mocno zapisał się na kartach historii UFC. Wymierzył on w tej walce ponad 700 ciosów w stronę Calvina Kattara, co jest rekordem w historii UFC. Jego ostatnia walka odbyła się na początku tego roku, podczas pierwszej gali w 2021. „Blessed” dwie wcześniejsze walki stoczył z Alexanderem Volkanovskim, i oba te mistrzowskie pojedynki przegrał, choć ich rewanżowe starcie budziło wiele kontrowersji, ponieważ według wielu decyzja powinna iść na stronę reprezentanta Hawajów. Holloway swoją przygodę z UFC ciągnie od ponad 9 lat. W między czasie stoczył walki z takimi postaciami jak Dustin Poirier, Conor McGregor, Cub Swanson, Charles Oliveira, Jeremy Stephens, Anthony Pettis, czy Jose Aldo. Holloway raz miał się zmierzyć nawet z samym Khabibem Nurmagomedovem, aczkolwiek jego walka z Dagestańskim Orłem została odwołana.

Walka na piedestale dywizji do 145 funtów odbędzie się na jednym z wakacyjnych Fight Nightów w połowie lipca. Lokalizacja nie jest jeszcze znana, aczkolwiek według ostatnich słów Dany White’a możemy wnioskować że albo to będzie UFC Apex w Vegas, albo Fight Island na Yas Island. Na rozpisce tej gali znaleźć możemy takie zestawienia jak chociażby Makhachev – Moises, Tate – Reneau, czy Gamrot – Stephens.

Comments are closed.