mateusz rębecki z zakazem startów od komisji sportowej w Missouri do odwołania walk ufc

Mateusz Rębecki z zakazem startów od komisji sportowej w Missouri!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 14 maja 2024

Biuro komisji sportowej w Missouri wydało zakaz startów Mateuszowi Rębeckiemu. Zakaz został wystawiony na nieograniczony okres czasu.

Mateusz Rębecki przegrał w miniony weekend z Diego Ferreirą. Polak bardzo dobrze rozpoczął pojedynek z brazylijskim weteranem jednak wraz z upływem czasu gasł z minuty na minutę, aż w końcu w ostatnich sekundach pojedynku sędzia przerwał walkę.

Mateusz Rębecki odniósł spore obrażenia. Twarz Polaka była mocno porozbijana, a zdjęcie zrobione w szpitalu po walce, zamieszczone przez reprezentanta Berserkers Team na instagramie odbiło się szerokim echem nie tylko w polskich, ale również w światowych mediach MMA.

Zarówno kibice jak i dziennikarze życzyli Mateuszowi Rębeckiemu szybkiego powrotu do zdrowia. Wygląda na to, że podobnego zdania są komisarze z Missouri, którzy wystawili Polakowi zakaz startów.

Obowiązkowa przerwa od walk ma wynosić 90 dni jednak ponad to dołożono zakaz, na który nie nałożono czasowych ograniczeń. Przerwa Rębeckiego od startów w octagonie UFC może się zatem znacznie wydłużyć, gdyż wszystko będzie zależało od wyniku specjalistycznych badań przeprowadzonych przez neurologa.

Nie ma jednak co ukrywać, że zakaz może się Mateuszowi Rębeckiemu przysłużyć, gdyż Polak stoczył cztery walki w octagonie w ciągu 16 miesięcy. Wydaje się zatem, że nierozsądnym byłby powrót do startów wcześniej niż pod koniec 2024 roku.

Zostaw ocenę
2
3
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments