Mateusz Gamrot ostro o walce Pimbletta! Polak komentuje kontrowersyjną wygraną. „Chciałem jeszcze…”

S
0
Opublikowano: 11 grudnia 2022

Mateusz Gamrot śledził uważnie dzisiejszą galę UFC 282, na której zobaczyliśmy pojedynek m.in. Jana Błachowicza. „Gamer” zabrał głos w sprawie starcia „Cieszyńskiego Księcia”, jednak tak jak i kibicom nie umknęła mu kontrowersyjna decyzja, o jaką pokusili się sędziowie w walce Paddy Pimbletta.

Jan Błachowicz nie odzyskał mistrzowskiego tytułu, a werdykt walki z Rosjaninem zaskoczył wielu kibiców. Po pięciu rundach karty punktowe wskazały… remis. Jest to bardzo rzadka sytuacja w pojedynkach mistrzowskich. Wielu kibiców uważa, że to Ankalaev powinien zwyciężyć. Duża część z nich jest także przekonana, że remis był słuszny, gdyż Polak wygrał trzy pierwszy rundy oraz przegrał dwie kolejne, w tym ostatnią różnicą aż dwóch punktów.

Wielką kontrowersję z całą pewnością wywołał werdykt w walce Paddy’ego Pimbletta, który jest dużą gwiazdą, jeśli chodzi o MMA. Ma on bardzo wielu fanów na całym świecie, a w mediach społecznościowych śledzą go miliony Internautów. Kibice po gali UFC 282 oskarżają UFC o to, że ta nie mogła pozwolić sobie na porażkę takiego przyszłościowego zawodnika.

Pomimo świetnej walki, jaką dali zawodnicy to według znacznej większości Pimblett przegrał co najmniej dwie rundy, po decyzji sędziowskiej. Finalnie to jednak jego ręka powędrowała w górę, a w wywiadzie stwierdził, że odniósł pewne zwycięstwo, za co spłynęła na niego duża krytyka.

Sytuację skomentował Mateusz Gamrot, który również uważa, że decyzja powinna trafić na konto Jareda Gordona:

– Chciałem jeszcze poruszyć Paddy’ego „Baddy’ego”, tego rudowłosego, że on na pewno nie wygrał tej walki. Gordon został okradziony z werdyktu. Szkoda, że tak się potoczyło, ale to już chyba polityka, nie mi to oceniać. W moim mniemaniu Paddy „The Baddy” przegrał wszystkie trzy rundy.

Poniżej znajdziecie karty punktowe po walce Brytyjczyka, które wywołały sporo kontrowersji:

Już za tydzień gala XTB KSW 77, gdzie w walce wieczoru Mariusz Pudzianowski spotka się z Mamedem Khalidovem transmitowana będzie tylko i wyłącznie w Viaplay. Cena za miesięczny dostęp to tylko 34,99 zł. Wykupując pakiet otrzymujesz dostęp do filmów, seriali i meczy na żywo!

-> Kup dostęp do KSW 77: Pudzian vs Mamed

Bilety na ostatnią galę KSW w tym roku zostały wyprzedane w zawrotnym tempie. Walkę Pudzian vs Khalidov obejrzysz na żywo tutaj. Rejestracja zajmuje minutę.

Źródło: Instagram

Zostaw ocenę
0
0