Mateusz Gamrot dustin ma większe szanse z islamem niż z khabibem

Mateusz Gamrot: „Dustin ma teraz większe szanse z Islamem niż wcześniej z Khabibem”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 28 maja 2024

Mateusz Gamrot uważa, że Dustin Poirier ma większe szanse na wygraną w pojedynku z Islamem Makhachevem. Polak wyciągnął wnioski po analizie taktycznej.

Mateusz Gamrot udzielił bardzo długiego wywiadu portalowi TVP Sport. Jednym z głównych tematów rozmowy była oczywiście walka wieczoru gali UFC 302. Mateusz Gamrot jako członek narożnika Dustina Poiriera ma informacje z pierwszej ręki na temat tego jak wyglądały przygotowania Amerykanina.

W pewnym momencie Gamrot porównał Islama Makhacheva i Khabiba Nurmagomedova. Topowy polski lekki zwrócił uwagę na fakt, że Islam i Khabib choć są klubowymi kolegami i trenują ze sobą od lat, to mają zupełnie inny styl walki.

– Wywodzą się z jednego kraju, z jednego klubu, trenują razem. Ale stylistycznie jest to dwóch innych zawodników. Mają inny wachlarz technik, inaczej atakują, inaczej się poruszają. Islam ostatnie walki też dużo toczył w stójce. Znokautował Volkanovskiego, wcześniej trafił Oliveirę. Więc też spodziewam się, że nie będzie unikał też stójki. Będzie chciał na pewno pokazać swoje atuty. Będzie kopał, będzie szedł do klinczu tajskiego. A dopiero gdzieś w późniejszym etapie pójdzie po zapasy.

Czym zatem Khabib różni się od swojego młodszego kolegi. Mateusz Gamrot szybko wskazał główną różnicę. Zdaniem Gamera planem byłego mistrza UFC było zawsze dociśnięcie rywala do siatki, a następnie przeniesienie walki do parteru.

– Khabib przeważnie zawsze spychał do siatki i tam rozwiązywał swoje walki. Tutaj Islam będzie się inaczej troszkę poruszał. Myślę, że większe szanse Dustin ma z Islamem teraz, niż wcześniej z Khabibem.

Gamrot uznał, że fakt iż Makhachev jest zawodnikiem bardziej otwartym na walkę w stójce sprawia, że rosną szanse Dustina Poiriera, który jest dobrym strikerem. Należy jednak pamiętać o tym, że Makhachev ustrzelił Volkanovskiego wysokim kopnięciem, a Poirier przegrał w identyczny sposób z Justinem Gaethje. Niewykluczone zatem, że Dagestańczyk będzie w stanie skarcić w stójce i Amerykanina.

Aktualne kursy na walkę Makhachev – Poirier znajdziecie w ofercie legalnych polskich bukmacherów.

Islam Makhachev
VS
Dustin Poirier
1 1.18
2 4.8
1 1.18
2 5
Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments