Martin Lewandowski o zagranicznych galach KSW

Martin Lewandowski potwierdza dwa kraje oraz region w którym KSW chce zorganizować gale!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 22 marca 2023

Martin Lewandowski był gościem Artura Mazura w studyjnym wydaniu magazynu Klatka po Klatce. Współwłaściciel KSW wypowiedział się między innymi na temat planów federacji na zagraniczne gale.

Oczywiście rozmowa na temat zagranicznych eventów nie była jedynym tematem długiej rozmowy. Artur Mazur spytał Martina Lewandowskiego między innymi o to jak wyglądają negocjacje kontraktowe z potencjalnymi rywalami Mameda Khalidova. Więcej na ten temat przeczytacie w dedykowanym artykule. Martin Lewandowski o rywalu Mameda Khalidova na KSW Colosseum 2. Ambitna propozycja Parnasse!

Wróćmy do tematu przewodniego tego newsa, czyli dyskusji na temat zagranicznych gal KSW. Po udanym podboju Czech federacja nastawia się na ekspansję na kolejne rynki. Co na ten temat powiedział szef KSW?

„Francja jest na mapie tych krajów w których bardzo chcemy zorganizować galę, tak samo jak Niemcy i inne duże rynki europejskie. Mamy coraz więcej coraz ciekawszych zawodników oczywiście z Salahdinem Parnassem na czele, więc to jest taka rzecz, że śmielej myślimy o tej Francji. Rzeczywiście bliżej się przyglądamy i chcielibyśmy w tym roku to zrobić, który to będzie miesiąc – wrzesień był jednym z pomysłów, ale nie wiem czy będziemy się trzymali tego września bo nie wiem czy nie będzie za gęsto jak chodzi o MMA, są tam dwie-trzy organizacje na rynku, plus jest to termin zaraz po wakacjach, a tego chciałbym uniknąć.”

Dopytany przez Artura Mazura o to czy wrześniowy termin nie byłby zbyt bliski czerwca przez wzgląd na walkę Parnasse vs. Ziółkowski. Lewandowski skomentował:

„No oczywiście bez Salahdine’a sobie nie wyobrażam tej gali. Chociaż mieliśmy dość niekorzystną sytuację na gali w Libercu w Czechach bo mieliśmy inaczej kartę skonstruowaną i dwóch czołowych zawodników nam się posypało, ale byliśmy tak rozpędzeni, że uznaliśmy, że wjeżdżamy w Czeską Republikę. No tutaj byłoby pechowo, gdyby Salahdine nie mógł zawalczyć, ale walka z Marianem będzie dla niego najcięższą walką w karierze, więc oczywiście może być kontuzja, może coś innego, wiele rzeczy może się wydarzyć. Także na pewno nie będziemy ogłaszać nic wiążącego jeszcze przed galą na Narodowym. Także dopiero po KSW Colosseum 2 będziemy ogłaszali, o ile cokolwiek będziemy ogłaszali w ogóle bo jest prawdopodobieństwo, że to przeniesiemy na kolejny rok.”

Następnie Martin Lewandowski wypowiedział się na temat sytuacji kontraktowej Oumara Sy:

„Jeżeli dobrze pamiętam ten chłopak ma z nami jeszcze kontrakt na jedną walkę, były już jakieś rozmowy. Zajmuje się tym Wojek, więc nie wiem jak to wygląda, ale chyba nie ma problemu by to przedłużyć, oczywiście są tez inne okoliczności bo wszystkie organizacje wchodzą na ten francuski rynek.”

Później padł temat deklaracji zorganizowania czterech gal zagranicznych w 2023 roku, a takie słowa padły z ust właścicieli KSW na przełomie 2022 i 2023 roku. W trakcie dyskusji zahaczono również o możliwość ekspansji na rynek tzw. Krajów Bałtyckich (Łotwa, Litwa, Estonia):

„Gdyby nie Narodowy to może by się udało, teraz czy damy radę zrobić trzy? Nie wiem, bardzo bym chciał. Mieliśmy taki plan, że gdyby nie udało się zrobić gali na Stadionie to zadebiutowalibyśmy na drugim nowym rynku w czerwcu, więc jest to taki trochę efekt domina. Na pewno ta Ryga, ogółem nie sama Łotwa tylko kraje Bałtyckie to jest region świata, którym jesteśmy zainteresowani, raczej prędzej niż później powinniśmy tam być obecni.”

Na sam koniec Artur Mazur ponownie wspomniał o Niemczech, by dopytać o szczegóły:

„Nic się nie zmieniło, chcemy wkroczyć, po prostu gdzieś też były zawirowania, przez osobę Roberto Soldicia. Gala niemiecka miała być oparta na Roberto, jego już z nami nie ma. Oczywiście patrzymy na ten rynek, przyglądamy się niemieckim i innym organizacjom, które tam działają. Natomiast to jest bardzo dobry rynek, dobry kierunek i jest bardzo blisko Polski.”

Zostaw ocenę
0
0