ACA

Marcin Held doznał urazu i nie wystąpi na gali ACA 92 w Warszawie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Marcin Held doznał urazu i nie wystąpi na gali ACA 92 w Warszawie. Zawodnik poinformował o kontuzji za pośrednictwem facebooka i przeprosił swoich fanów za zaistniałą sytuację. Marcinowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i kolejnych udanych startów w organizacji Absolute Championship Akhmat.

Update: Nowym rywalem Abdulvakhabova będzie Brian Foster [28-10]. Amerykanin to weteran organizacji UFC, WSOF i PFL, ma on na rozkładzie takich zawodników jak Matt Brown, Ramsey Nijem, Luiz Firmino, Luis Palomino i Joao Zeferino. Mierzył się również z tak znanymi fighterami jak Justin Gaethje, Jon Fitch czy Jake Shields.

ACA 92

I have very bad news for you guys. In 11th years of my professional career I have to cancel my fight on ACA 92 in Warsaw because of injury for the first time. Everyone who is an professional athlete has smaller or bigger injuries and a lot of time we train hard instead of this but this time it prevent me to prepare well for this fight. Now I going to do a lot of physiotherapy and I hope I will be back to hard training soon. I know that most of you was waiting for this fight and I hope i will fight against Abdul sooner or later.MULTI MED dla aktywnych – www.multimed.pl

Gepostet von Marcin Held am Montag, 4. Februar 2019