khalidov mamed

Mamed Khalidov wciąż żałuje TEJ walki. „To był największy błąd w mojej karierze…”

S
0
Opublikowano: 21 listopada 2022

Już niespełna miesiąc dzieli nas od jednej z największych walk w historii polskiego MMA. Na gali XTB KSW 77 Mamed Khalidov stanie w szranki z Mariuszem Pudzianowskim.

Żywa legenda polskiej sceny MMA, czyli Mamed Khalidov, bardzo liczył na rewanżowy pojedynek z Roberto Soldiciem. Jak mówił w wywiadzie, którego udzielił Żurnaliście, Chorwat dał mu słowo, że spotkają się w 2022 roku. Tymczasem po odebraniu pasa „RoboCop” usiadł do rozmów z kilkoma federacjami i postanowił opuścić organizację Macieja Kawulskiego i Martina Lewandowskiego.

Odpowiedź na pytanie „Co dalej?” otrzymaliśmy przed kilkoma miesiącami. Khalidov dogadał szczegóły i zgodził się na jedną z największych walk w historii KSW. Na XTB KSW 77 zadebiutuje w wadze ciężkiej, a jego oponentem będzie Mariusz Pudzianowski.

Walka, której żałuje Mamed Khalidov

Za inne takie starcie można uważać pojedynek z KSW 33, niemal bratobójcze starcie Khalidov vs. Materla. Obaj fighterzy byli wówczas w swoim prime time i uważani byli za najlepszych średnich nad Wisłą. Ci jednak, ze względu na bliskie relacje, nie mieli zamiaru stawać naprzeciwko siebie w klatce.

Ostatecznie jednak Kawulski i Lewandowski przekonali panów do tego hitowego starcia. To nie potrwało zbyt długo – zawodnicy nie tracili czasu i ruszyli na siebie, a celniej i mocniej bił Khalidov. Naruszył przyjaciela prawym, dołożył kolano i serię uderzeń, po której sędzia nie miał wyboru. Walka skończyła się o 31 sekundach.

W rozmowie z Arturem Mazurem w programie „Klatka po klatce” Mamed wrócił myślami do tamtego pojedynku. Przyznał, że już chwilę po wejściu do klatki „przełączył się” i po drugiej stronie widział kogoś, kogo musi pokonać, nie swojego przyjaciela. Gdy jednak się ocknął, czuł się okropnie.

– Z Materlą miałem tyle lat i mam tyle lat bliskie relacje… to był największy błąd w mojej karierze, jeśli chodzi o podjęcie walki. To był największy błąd mój. Wiesz, to jest walka… Zaczyna się walka, przełączasz się, a twój przyjaciel leży. To jest takie obrzydliwe uczucie. To nie do opisania jest. Nie tego chciałem, nie do tego dążyłem. Nie wiem czy on był przygotowany na to, bo ja się przełączyłem.

Kursy bukmacherskie na walkę Khalidov vs Pudzianowski

Walkę Khalidov vs Pudzianowski, jak i całą kartę walk KSW 75 możesz obstawić u bukmachera eFortuna.pl! Dodatkowo dla nowych użytkowników na start przygotowano specjalny BONUS ZAKŁAD BEZ RYZYKA aż do 600 zł!

Jeżeli twój pierwszy kupon będzie zwycięski otrzymujesz wygraną, a jeśli przegrasz Fortuna zwróci Ci wkład, maksymalnie do 600 zł na konto gracza. Możesz dodać na swój kupon jakiekolwiek rozgrywki sportowe i obstawić za dowolna kwotę, a jeśli typerskie przeczucie Cię zawiedzie przy okazji KSW 77, otrzymasz zwrot postawionej kwoty, który możesz wykorzystać na grę.

Zostaw ocenę
0
0