Łukasz Jurkowski Galeria Sław KSW

Łukasz Jurkowski pierwszym zawodnikiem wciągniętym do Hall of Fame KSW!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 14 maja 2023

Łukasz Jurkowski pierwszym zawodnikiem wciągniętym do Hall of Fame federacji KSW! Popularny „Juras” został poinformowany o dostąpieniu tego zaszczytu w trakcie gali KSW 82. Oficjalna ceremonia włączenia Jurkowskiego do Galerii Sław KSW nastąpi 3 czerwca w trakcie gali XTB KSW Colosseum 2!

Federacja KSW poinformowała o otworzeniu Galerii Sław w środę 10 maja. KSW wprowadza Galerię Sław! Od tego momentu minęło zaledwie kilka dni, a już w trakcie gali KSW 82 poznaliśmy nazwisko pierwszego zawodnika, który zostanie wprowadzony do Hall of Fame.

Pierwszym zawodnikiem uhonorowany wprowadzeniem do Hall of Fame KSW będzie ikoniczny głos polskiego MMA, pionier tego sportu w Polsce i pierwszy turniejowy mistrz KSW, Łukasz „Juras” Jurkowski.

Łukasz Jurkowski swoją przygodę z KSW rozpoczął w roku 2004 od gali numer jeden, podczas której rozbił trzech rywali i został pierwszym mistrzem organizacji. Wywodzący się z taekwondo Łukasz był też finalistą dwóch kolejnych turniejów. Popularny „Juras” rozwijał się wraz z marką KSW i przez lata dostarczał nie tylko emocji w białym ringu, ale również został komentatorem gal i jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów świata MMA.

W roku 2011 „Juras” ogłosił zakończenie kariery, ale sześć lat później wrócił i już w okrągłej klatce dalej toczył swoje boje. Pod szyldem polskiej organizacji Łukasz walczył 22 razy i 15 razy to jego ręce na końcu walki były unoszone w geście zwycięstwa. W całej karierze konfrontował się nie tylko w Polsce, ale również w Chorwacji, Holandii, Rosji, Słowenii, Bułgarii, a także w Stanach Zjednoczonych.

Łukasz Jurkowski był jednym z uczestników pierwszej gali Colosseum na PGE Narodowym, na której stoczył niezwykle zacięty i wygrany bój z byłym mistrzem organizacji, Rameau Thierrym Sokoudjou. Teraz, podczas XTB KSW Colosseum 2, „Juras” ponownie stanie przed dziesiątkami tysięcy fanów, aby zostać oficjalnie wprowadzonym do Hall of Fame KSW podczas specjalnej ceremonii.  

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments