NEWSY

Loren Mack pracował dla UFC i ONE Championship, teraz planuje podbój Azji z organizacją PFL!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Rzadko zdarza się by pracownik tak wysokiego szczebla notował kilka „transferów” wewnątrz branży. Tak właśnie stało się w przypadku Lorena Macka, który był pracownikiem UFC, a jeszcze kilka miesięcy temu piastował funkcję wiceprezesa ONE Championship. Singapurczycy zdecydowali się jednak na zmniejszenie liczby pracowników w związku z pandemią koronawirusa i pożegnano wielu pracowników, którzy nie pochodzą z Azji.

Loren Mack nie narzekał jednak na brak ofert i szybko związał się umową z organizacją PFL. Nowy wiceprezes trzeciej amerykańskiej siły na rynku MMA ma już pewne plany wobec ekspansji na zagraniczne rynki.

„Azjaci mają bardzo zakorzenione sztuki walki, oni to kochają, to jest ich DNA. Myślę, że jedyne czego im brakuje to organizacji, która byłaby w stanie zapewnić im ciągłe atrakcje, większą ilość eventów organizowanych systematycznie bez dłuższych przerw. Fani na Fipilinach reagują bardzo żywiołowo są niesamowicie oddani, a rynek w Indonezji choć nie został jeszcze w pełni odkryty to ma ogromny potencjał. Najważniejszym punktem są jednak Chiny, nikt na dobre tam nie osiadł, a możliwości w tym kraju są niemal nieskończone. W tak wielkim państwie, które ma kilkanaście potężnych miast w zasadzie nic cię nie ogranicza jako promotora. Myślę, że format ligi MMA dobrze się tam sprzeda. Mamy na oku wielu fenomenalnych zawodników z tego regionu i wkrótce zaczniemy ogłaszać pierwsze kontrakty. Myślimy również o Australii, Nowej Zelandii, a także o części Afryki.”