damian piwowarczyk przywita w ksw macieja różańskiego

KSW 97: Damian Piwowarczyk przywita w okrągłej klatce Macieja Różańskiego

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 09 lipca 2024

Damian Piwowarczyk zmierzy się na gali KSW 97 z Maciejem Różańskim, który w ostatnim czasie występował w organizacji Bellator.

W drugim pojedynku wieczoru dojdzie do mocnej konfrontacji w wadze półciężkiej. Damian Piwowarczyk (8-3, 4 KO, 3 Sub), były pretendent do tytułu mistrzowskiego KSW przywita debiutującego w okrągłej klatce Macieja Różańskiego (14-5, 2 KO, 9 Sub), świetnego grapplera z czarnym pasem w brazylijskiego jiu-jitsu. Do pojedynku dojdzie 24 sierpnia w Arenie Jaskółka Tarnów.

Damian Piwowarczyk, numer dwa rankingu wagi półciężkiej, ma za sobą osiem konfrontacji w okrągłej klatce KSW. 26-latek z Białogardu ostatni raz walczył na gali XTB KSW Epic, w trakcie której wziął udział w turnieju mistrzowskim. W pierwszym pojedynku w pięknym stylu rozprawił się z Kleberem Silvą, ale w finałowej walce o pas musiał uznać wyższość Rafała Haratyka.

Zdobywca Heraklesa w kategorii „Odkrycie Roku” 2021 w polskim MMA stoczył do tej pory jedenaście konfrontacji. Aż siedem z ośmiu wygranych pojedynków skończył przed czasem. Cztery razy posyłał rywali na deski, a trzy razy zwyciężał przez poddanie. W KSW zdobył trzy bonusy – dwa za najlepszy nokaut i jeden za poddanie.

Maciej Różański ma za sobą dziewiętnaście zawodowych pojedynków, z których czternaście wygrał. Reprezentant klubu Berserkers Team jedenaście razy kończył rywali przed czasem, z czego aż dziewięć razy przez poddanie. Zawodnik ze Stargardu ma na swoim koncie mistrzowski pas organizacji EFM Show, a doświadczenie zbierał również walcząc dla takich marek jak Bellator, Babilon MMA, FEN czy ACB.

Różański rywalizował nie tylko w Polsce, ale też w USA, Anglii, Irlandii, Niemczech, Czechach, Włoszech, na Białorusi i Słowacji. Marcin jest czarnym pasem brazylijskiego jiu-jitsu i wielokrotnym medalistą najważniejszych zawodów grapplingowych w Polsce.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments