ksw 97 szymon bajor vs matheus scheffel tarnów

KSW 97: Bajor vs Scheffel main eventem gali w Tarnowie

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 08 lipca 2024

Federacja KSW ogłosiła main event gali KSW 97 w Tarnowie. 24 sierpnia w okrągłej klatce zmierzą się Szymon Bajor i Matheus Scheffel.

W walce wieczoru gali KSW 97 w Tarnowie fani zobaczą pojedynek w królewskiej kategorii wagowej. W starciu tym Szymon Bajor (25-10, 11 KO, 9 Sub), numer dwa wśród najlepszych ciężkich KSW, zmierzy się z Matheusem Scheffelem (17-11 1NC, 12 KO) zajmującym w rankingu miejsce dziewiąte.

Szymon Bajor jest byłym pretendentem do tytułu mistrzowskiego wagi ciężkiej KSW. W przedostatnim pojedynku zmierzył się w walce o pas z Philem De Friesem, ale musiał uznać wyższość Anglika w klatce. Po tym starciu Bajor stanął do rywalizacji z Viktorem Peštą i powrócił na drogę zwycięstw. Reprezentant klubu Universal Fight Team ma za sobą bogatą karierę w świecie MMA. Jest byłym mistrzem organizacji PLMMA i byłym tymczasowym czempionem marki FEN.

Do dziś stoczył 35 pojedynków, z których 25 wygrał. Doświadczenie zbierał nie tylko w Polsce, ale też w Japonii, Walii, Rosji, Niemczech i na Słowacji. Bił się dla takich organizacji jak PFL czy Rizin. Szymon jest wszechstronnym zawodnikiem, który jedenaście razy nokautował rywali, a dziewięć razy ich poddawał.

Matheus Scheffel zadebiutował w okrągłej klatce na gali XTB KSW Epic. Starł się z Darko Stošiciem, byłym pretendentem do tytułu wagi ciężkiej, i został przez niego pobity. Scheffel stoczył do tej pory 29 pojedynków, z których siedemnaście wygrał.

Brazylijczyk najczęściej zwycięża posyłając rywali na deski. Aż dwanaście razy w karierze wygrywał przez nokaut, a jedenaście razy kończył przeciwników już w pierwszej rundzie starcia. Scheffel w ostatnich latach rywalizował pod banderą amerykańskiej organizacji Professional Fighters League, gdzie walczył o pas mistrzowski wagi ciężkiej. Przed wejściem do KSW Matheus toczył swoje boje głównie w Brazylii i USA, ale walczył również w Chinach i Walii.

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments