ksw 89 adrian bartosiński vs salahdine parnasse gliwice

KSW 89: Adrian Bartosiński vs. Salahdine Parnasse – hitowe starcie mistrzów walką wieczoru gali w Gliwicach!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 02 października 2023

Adrian Bartosiński i Salahdine Parnasse zmierzą się w walce wieczoru gali KSW 89 w Gliwicach. Hitowe starcie mistrzów odbędzie się 16 grudnia w PreZero Arenie, a stawką tego pojedynku będzie pas mistrzowski kategorii półśredniej.

Organizacja KSW kontynuuje serię ogłoszeń. Kilka dni temu poinformowano, że Albert Odzimkowski zawalczy na gali KSW 88 w Radomiu, a wcześniej ujawniono podpisanie kontraktów z Piotrem Kuberskim oraz Jackiem Gaciem.

Teraz federacja KSW odpaliła prawdziwą bombę! 16 grudnia w walce wieczoru gali KSW 89 zmierzą się Adrian Bartosiński i Salahdine Parnasse. Hitowe starcie mistrzów zakontraktowano w kategorii półśredniej. Francuz zatem spróbuje wywalczyć trzeci mistrzowski tytuł!

Kto wygra walkę wieczoru gali KSW 89?

Loading ... Loading ...

Adrian Bartosiński, niepokonany mistrz wagi półśredniej KSW, jest prawdziwym dominatorem swojej kategorii wagowej. Do dziś nie tylko nikt nie sprostał mu w klatce, ale też od roku 2018 nikt nie dotrwał z nim do kończącego gongu ostatniej rundy. Popularny „Bartos” ma w swoim rekordzie trzynaście wygranych, z których aż jedenaście zdobył przez nokaut. Sile jego pięści w okrągłej klatce ulegli: Lionel Padilla, Michał Michalski, Krystian Kaszubowski i Artur Szczepaniak. Andrzej Grzebyk natomiast został przez Bartosińkiego poddany.

Łodzianin ostatni raz walczył w marcu tego roku. Podczas KSW 81 rozbił w pierwszej rundzie Artura Szczepaniaka i wywalczył mistrzowski tytuł. Nie był to pierwszy występ Adriana, w którym tak szybko poradził sobie z przeciwnikiem. Aż siedem razy w karierze „Bartos” tryumfował już w pierwszej rundzie. Teraz natomiast stanie do pierwszej obrony mistrzowskiego pasa.

Salahdine Parnasse jest prawdziwym fenomenem świata MMA. Wchodząc do KSW pozostawał niepokonany i miał na swoim koncie osiem wygranych z rzędu. Już w okrągłej klatce rozprawił się z Łukaszem Rajewskim, Romanem Szymańskim i Marcinem Wrzoskiem, co otworzyło mu drzwi do walki o pas wagi piórkowej.

Tytuł wywalczył w roku 2019 pokonując przed czasem Romana Szymańskiego. Kilka miesięcy później obronił pas w starciu z Ivanem Buchingerem. W roku 2021 przegrał pojedynek z Danielem Torresem i utracił trofeum, ale w kolejnym boju poddał Filipa Pejicia i kilka miesięcy później zrewanżował się Torresowi.

Zasiadając ponownie na tronie wagi piórkowej Parnasse pokonał Daniela Rutkowskiego i ruszył na podbój wagi lekkiej. Na gali KSW 76 pobił Sebastiana Rajewskiego i wywalczył tymczasowy tytuł. W czerwcu tego roku miał zmierzyć się w unifikacyjnym boju mistrzowskim z Marianem Ziółkowskim. Tuż przed walką na gali KSW Colosseum 2 Ziółkowski musiał jednak wycofać się z pojedynku z powodu kontuzji i zwakował pas. Teraz więc Francuz, który ostatni raz walczył w sierpniu tego roku i w dominującym stylu rozgromił Roberta Ruchałę, stanie przed historyczną szansą zdobycia trzeciego trofeum.

Wszystkie wydarzenia organizowane przez federację KSW możesz obstawić u bukmachera eFortuna.pl. Zarejestruj się, odbierz bonusy i zagraj bez ryzyka. Obstawiaj gale KSW tutaj!

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments