KSW 81: Marcin Krakowiak pokonał Henry’ego Fadipe na punkty!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 22 kwietnia 2023

W piątej walce gali KSW 81 zmierzyli się Marcin Krakowiak i Henry Fadipe. Pojedynek zakontraktowano w limicie kategorii półśredniej. Dla popularnego „Krakusa” jest to powrót do klatki KSW po bardzo długiej przerwie. Jaki był wynik walki Krakowiak vs. Fadipe?

W piątej walce gali KSW 81 w Tomaszowie Mazowieckim zmierzyli się Marcin Krakowiak i Henry Fadipe. Dla „Krakusa” był to powrót do okrągłej klatki federacji KSW po półtorarocznej przerwie od startów. Fadipe w trakcie nieaktywności Krakowiaka stoczył trzy wygrane pojedynki, jednak zaledwie jeden z nich w klatce KSW.

Obaj zawodnicy nie boją się mocnej bitki jednak to „Herculeez” zdecydowanie częściej padał na deski po ciosach rywali. Jaki wynik padł w walce Marcin Krakowiak vs. Henry Fadipe?

KSW 81 – gdzie oglądać? Stream online, transmisja.

Gala KSW 81, na której w walce wieczoru Adrian Bartosiński zmierzy się z Arturem Szczepaniakiem transmitowana będzie tylko i wyłącznie w Viaplay. Cena za miesięczny dostęp to tylko 54,99 zł. Wykupując pakiet otrzymujesz dostęp do filmów, seriali i meczy na żywo! Transmisja rozpoczęła się o godzinie 19:00.

Niestety transmisja nie jest dostępna w żadnej ze stacji telewizyjnych, ale można ją oczywiście oglądać na telewizorze Smart TV w aplikacji Viaplay, która jest dostępna w całej Polsce zarówno na telewizorach, komputerach, laptopach, tabletach jak i smartfonach.

Relacja z walki Krakowiak vs. Fadipe

Prze pierwsze dwie minuty w zasadzie niewiele się działo. Przewaga warunków fizycznych pozwoliła Henry’emu Fadipe na uniknięcie większego zagrożenia ze strony Polaka. Mniej więcej w połowie rundy zaczęła się bijatyka po tym jak Krakowiak trafił obszernym ciosem. Fadipe odpowiedział kolanem i zawodnicy zaczęli w końcu wymieniać ciosy. Uderzenia bokserskie póki co po stronie Polaka natomiast mieszkający w Irlandii zawodnik trafia kopnięciami. Solidne niskie kopnięcie, zachwiał się Krakowiak jednak po chwili Marcin ruszył po nogi rywala i udanie sprowadził walkę na matę. Wydaje się jednak, że do mocnego zaakcentowania rundy braknie zwyczajnie czasu.

Bardzo sprytnie Marcin Krakowiak po uzyskaniu przewagi w stójce odpowiedział na akcję rywala sprowadzeniem i ma prawie 4 minuty na to by popracować z góry. Fadipe dobrze jednak się kręci w parterze. Krakowiak podniósł się i próbuje okopywać rywala tymczasem Henry próbuje wstać i Marcin wykorzystuje ten moment by wpiąć duszenie gilotynowe jednak „Herculeez” ucieka i teraz to zawodnik z zagranicy znajduje się na górze. Obaj zawodnicy starają się zadawać ciosy. Koniec rundy.

Henry Fadipe atakuje ładnie w stójce. Krakowiak przechwycił nogę i chce obalić rywala, nic z tego. Fadipe trafia lewym i prawym w stójce. Henry trafia kolanem i ponawia akcję kombinacją ciosów bokserskich. Szczęśliwie Polak przechwytuje nogę rywala i uzyskuje obalenia. Głośny doping dla „Krakusa” niesie się po arenie lodowej. Warto zaznaczyć, że akcja Krakowiaka była tu raczej ucieczką z opresji aniżeli pomysłem na akcję ofensywną. Polak stara się pracować z góry, ale wygląda na podmęczonego, czy to po przyjętych ciosach od rywala, czy też po prostu przez fakt, że pojedynek trwa już trzynaście minut. Bardzo ładne przejście pozycji ze strony Krakowiaka i „Krakus” zyskuje pozycję boczną. Jeśli Fadipe nie wstanie to Krakowiak wygra walkę na punkty. Krakowiak w dosiadzie na 45 sekund przed końcem. Bardzo ładna praca Polaka z góry, solidne ground and pound.

Marcin Krakowiak pokonał Henry’ego Fadipe po jednogłośnej decyzji sędziów.