Humburger pokonał Bueno KSW 79

KSW 79: Dominik Humburger pokonał Jorge Bueno

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 25 lutego 2023

W ósmej walce gali KSW 79 w Libercu zmierzyli się Dominik Humburger i Jorge Bueno. Pojedynek ten był co-main eventem premierowej gali federacji KSW w Czechach. Humburgerowi kilkukrotnie zmieniano rywala jednak ostatecznie zawalczył on z czarnym pasem brazylijskiego jiu-jitsu.

Dominik Humburger (5-0, 5 KO), lokalny bohater z Liberca, który podczas KSW 79 miał zawalczyć z Nemanją Nikoliciem, ostatecznie stanie do boju z czarnym pasem brazylijskiego jiu-jitsu, Jorge Luizem Bueno (8-1 1NC, 6 KO, 1 Sub). Serb musiał wycofać się z pojedynku z powodu kontuzji. Do walki Humburgea z Bueno dojdzie już 25 lutego.

Pochodzący z Liberca Dominik Humburger pozostaje niepokonany w zawodowym MMA. Czech po raz pierwszy zawalczył w KSW w sierpniu zeszłego roku i znokautował w drugiej rundzie Borysa Borkowskiego. Dominik w profesjonalnej klatce zadebiutował w roku 2021. W jedenaście miesięcy stoczył trzy pojedynki i wszystkie wygrał przez nokaut w pierwszej rundzie, co otworzyło mu drzwi do organizacji KSW.

Jorge Bueno jest doświadczonym parterowcem, wielokrotnym medalistą zawodów grapplingowych i czarnym pasem brazylijskiego jiu-jitsu. W MMA natomiast najczęściej nokautuje swoich rywali. Brazylijczyk zadebiutował w mieszanych sztukach walki w roku 2017 i stoczył do tej pory dziewięć pojedynków.

Sześć walk zakończył posyłając przeciwników na deski, a raz wygrał przez poddanie. „Jorginho” walczył głównie w Brazylii, ale konfrontował się też w Austrii, Czechach i Szwecji.

Gala KSW 79, gdzie w walce wieczoru Phil de Fries spotka się z Toddem Duffeem transmitowana będzie tylko i wyłącznie w Viaplay. Cena za miesięczny dostęp to tylko 34,99 zł. Wykupując pakiet otrzymujesz dostęp do filmów, seriali i meczy na żywo!

Niestety transmisja nie jest dostępna w żadnej ze stacji telewizyjnych, ale można ją oczywiście oglądać na telewizorze Smart TV w aplikacji Viaplay, która jest dostępna w całej Polsce zarówno na telewizorach, komputerach, laptopach, tabletach jak i smartfonach.

Relacja z walki:

Spokojne rozpoczęcie ze strony obu zawodników. Reprezentant gospodarzy jest szybszy i ma lepsze warunki fizyczne. Brazylijczyk musi skracać dystans. Humburger okopuje noge wykroczną Bueno. Moment mocniejszych ciosów jednak po chwili zawodnicy wracają do wzajemnego „badania”. Humburger broni próbę obalenia ze strony „Jorginho”. Moment problemów Czecha jednak mamy zwarcie pod siatką i tam mocniejszy jest Czech. 10:9 dla Humburgera.

Bueno wystartował i chciał uzyskać obalenie jednak pierwszy atak spełzł na niczym. Brazylijczyk jednak ponowił próbę i w końcu udało mu się znaleźć na górze w parterze. Jorge pracuje ground and pound. „Jorginho” był przez moment w dosiadzie jednak nic z tego nie wyszło i po chwili zwarcia to Humburger znalazł się na górze. Czech zaprasza oponenta do stójki. Sędzia Łukasz Bosacki podnosi walkę. Ładna akcja bokserska z obu stron. Bueno przegonił rywala niemal przez całą klatkę, ale w końcu udało mu się uzyskać sprowadzenie. Runda zdecydowanie bardziej wyrównana choć ze wskazaniem na Brazylijczyka.

Humburger pracuje mocno i sprawia sporo problemów Brazylijczykowi, który przyjął walkę jako późne zastępstwo zaledwie na tydzień przed galą. Czech stara się okopywać nogi oponenta. „Jorginho” jest już wyraźnie zmęczony. Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego to Czech wygra walkę na punkty. Humburger kolejny raz pokazuje Brazylijczykowi by wstawał, nie będzie zabawy w parterze. Bueno trafia kilkukrotnie i rozbija nos rywala. Na koniec walki Jorge notuje udane sprowadzenie.

Dominik Humburger pokonał Jorge Bueno

Zostaw ocenę
0
0