ksw 73 powrót na torwar

KSW 73 – powrót federacji na Torwar po sześcioletniej przerwie

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 01 sierpnia 2022

Już 20 sierpnia organizacja KSW wróci do warszawskiej hali COS Torwar, w której ostatni raz przygotowała swoje wydarzenie w roku 2016.

Bilety na galę KSW 73 dostępne w sprzedaży na ebilet.pl.

Marka KSW nierozerwalnie związana jest z Warszawą, gdzie się narodziła i przez lata budowała swoją siłę. To tutaj fani mogli obserwować rozwój organizacji. To tutaj odbyły się zarówno wydarzenia dla kameralnego grona widzów, jak i największa gala w historii polskiego i europejskiego rynku mieszanych sztuk walki.

W niecałe trzy lata od rynkowego debiutu, KSW po raz pierwszy pojawiło się ze swoim wydarzeniem na Torwarze, gromadząc w hali około 3 tysięcy kibiców. Od tej chwili to właśnie Torwar stał się miejscem, w którym odbywały się kolejne gale KSW w Warszawie i trwało to – z przerwami na wizyty w innych miastach – aż do roku 2016. To tutaj w roku 2009 odbyło się pamiętne KSW XII, które do dziś jest jedną z najważniejszych gal dla organizacji KSW. Podczas tego wydarzenia zadebiutował w ringu Mariusz Pudzianowski, który błyskawicznie rozprawił się z Marcinem Najmanem. Dzięki tej walce kibicom po raz pierwszy został udostępniony cały Torwar, co też przełożyło się na ponad 5-tysięczną publiczność zasiadającą na trybunach. Dodatkowo transmisja w Polsacie zgromadziła przed ekranami telewizorów średnio 4 miliony widzów, a samą walkę „Pudziana” obejrzało około 6 milionów osób.

Pełny artykuł pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/4072

Notka redakcyjna: Na początku roku branżowi dziennikarze i fani MMA zakładali, że gala KSW 67: De Fries vs. Stosić odbędzie się na Torwarze jednak ostatecznie właściciele KSW, Maciej Kawulski i Martin Lewandowski zdecydowali się na wybór hali Global EXPO.

Zostaw ocenę
0
0