KSW 70 Leśko pokonał Piwowarczyka

KSW 70: Bartosz Leśko pokonał Damian Piwowarczyka po decyzji sędziów

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 28 maja 2022

W piątej walce gali KSW 70 zmierzyli się Damian Piwowarczyk i Bartosz Leśko. Starcie zakontraktowano w limicie kategorii półciężkiej (-93 kg).

Pierwsza runda walki Leśko vs. Piwowarczyk to bez wątpienia najciekawsza i najbardziej obfitująca w akcje runda z wszystkich dotychczas rozegranych pojedynków na KSW 70. Leśko skończył ją obaleniem i to na jego konto zapewne wypunktują tę odsłonę sędziowie. Piwowarczyk głównie kąsał rywala niskimi kopnięciami natomiast Bartosz kilkukrotnie trafił rywala solidnym lewym.

Bardzo dobra runda pełna solidnej pracy ze stron obu zawodników. Po raz kolejny Leśko uzyskał obalenie pod koniec rundy. Pytanie tylko jak sędziowie ocenią to, że więcej celnych i mocnych ciosów wyprowadził Piwowarczyk? Ten pojedynek zapowiadany był jako „cichy” kandydat do miana walki wieczoru gali. Póki co nie jesteśmy rozczarowani.

Wyraźnie widać, że Leśko zyskuje przewagę jak chodzi o przenoszenie walki do parteru. Tym razem udało się to Bartoszowi dużo szybciej. Problem jest jednak z utrzymaniem Piwowarczyka na macie. W połowie finałowej rundy obaj zawodnicy wyglądają na zmęczonych. Obu zawodnikom brakuje już energii, a ciosy wyglądają bardziej na pchane niż wypuszczane zgodnie z prawidłami pięściarskiego kunsztu. Koniec walki. Cieszy wzajemny szacunek ze strony zawodników. Czekamy na werdykt.

Bartosz Leśko pokonał Damian Piwowarczyka po jednogłośnej decyzji sędziów (29-28, 29-28, 29-28)

Zostaw ocenę
0
0