KSW

KSW 68: Parnasse udusił Rutkowskiego w 4. rundzie!

Pinterest LinkedIn Tumblr

W walce wieczoru gali KSW 68 zmierzyli się Salahdine Parnasse i Daniel Rutkowski. Stawką tego pojedynku był pas mistrzowski kategorii piórkowej (-66 kg).

Początek walki na konto Parnasse’a, który wybronił próbę obalenia, odwrócił sytuację i wyciął Polaka. Rutek wstał pod siatką jednak Francuz dobrze sklinczował. Po chwili nastąpiło rozerwanie. Rutkowski szarżuje serią ciosów jednak Parnasse sprawnie skrócił dystans i sklinczował. Polak znów plecami wspiera się o siatkę, w końcu jednak Rutkowski odwraca rywala, krótkie ciosy, kolano ze strony Francuza i mamy rozerwanie. Rutkowski zapiął klamrę i wyniósł rywala w powietrze, po chwili rzucając nim o matę. Parnasse niewzruszony w mgnieniu oka wstał i starał się skontrować Polaka samemu dążąc do uzyskania sprowadzenia. Bardzo ciekawa pierwsza runda z minimalnym wskazaniem na Francuza.

W drugiej rundzie sporo było pracy w stójce ze strony obu fighterów. Wydaje się, że Parnasse lepiej wyczuwał dystans i trafiał nie tylko pięściami, lecz również ładnie zaznaczał przewagę kopnięciami. Na ten moment wygląda na to, że to Francuz buduje przewagę, a Polak będzie musiał w trzeciej rundzie zmienić nastawienie i spróbować mocniej zaatakować mistrza.

Trzecia runda zdecydowanie na konto Parnasse’a, który coraz częściej trafia Polaka. Nos Rutka jest już mocno zaczerwieniony, Rutkowski zamarkował wejście w nogi i spróbował ataku backfistem jednak Francuz skarcił go mocnym prostym. Mistrz kategorii piórkowej raz po raz kontruje ataki Rutkowskiego zatrzymując wszelkie próby Daniela. Seryjne mocne kopnięcia ze strony Francuza. Parnasse imponuje przygotowaniem fizycznym oraz defensywnymi zapasami. Na ten moment nawet tak doskonały zapaśnik jakim jest Rutek nie jest w stanie obalić i utrzymać Francuza na macie.

Parnasse trafia wysokim kopnięciem!, szybko doskakuje do Polaka i zasypuje go gradem ciosów. Rutek stara się podnieść z maty jednak po chwili Salahdine wycina Daniela i sprawnie zapina duszenie zza pleców. Rutkowski odklepał! Po walce! Salahdine Parnasse obronił mistrzowski pas!

Komentowanie niedostępne