KSW 47: Owczarz minimalnie lepsza od Chojnoskiej

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 23 marca 2019

W pierwszej walce głównej karty gali KSW 47 zmierzyły się Karolina Owczarz i Marta Chojnoska.

Pierwsza runda zdecydowanie na konto Karoliny Owczarz, która spędziła większą jej część z góry ustawiając Chojnoską w parterze. Zawodniczka Shark Top Team próbowała ataków łokciami w parterze, a także wypuściła kilka ciosów z góry. Marta Chojnoska nie miała za bardzo pomysłu na obronę przed atakami Owczarz i próbowała jedynie niwelować ewentualne zagrożenie co udało jej się zrobić w kilkunastu ostatnich sekundach pierwszej rundy kiedy sędzia podniósł pojedynek do góry. Runda 10:9 dla Owczarz.

Niebezpieczna próba ze strony Chojnoskiej, która wskoczyła do gilotyny w stójce i zabrakło jej niewiele, aby poddać Owczarz. W konsekwencji jednak zawodniczki wylądowały w parterze i Karolina ma, aż cztery minuty na to by wykorzystać to na swą korzyść. W połowie rundy walka wróciła do stójki. Zawodniczki wymieniały ciosy i ciężko było wskazać tą która robiła to lepiej. Runda bliska remisu jednak próba poddania ze strony Chojnoskiej może wpłynąć na punktację sędziów.

W trzeciej odsłonie walka zamieniła się w pojedynek stójkowy. Zawodniczki wymieniały głównie ciosy pięściami, Chojnoska sporadycznie dokładała do tego kopnięcia. Choć uszkodzenia twarzy wskazywałyby na lepszą celność ciosów Owczarz to Chojnoska mimo otarć i siniaków również zaprezentowała wiele w trzeciej rundzie. O wyniku walki zadecydują sędziowie.

Karolina Owczarz pok. Martę Chojnoską przez niejednogłośną decyzję sędziowską (29-28, 29-28, 28-29)