KSW

KSW 42: Ariane Lipski zatrzymała pas mistrzowski po 25-minutowej walce

Pinterest LinkedIn Tumblr

W szóstej walce gali KSW 42 zmierzyły się Ariane Lipski i Silvana Gomez Juarez. Stawką walki był pas w dywizji muszej pań.

Po początkowych szachach mistrzyni z Brazylii ruszyła do ataku i przeważała w tajskim klinczu skąd wypuszczała ciosy kolanem i krótkie, szybkie uderzenia. Niespodziewanie fighterka z Argentyny odpowiadała na ciosy Lipski, a nawet zdobyła obalenie i atakowała ground and pound zza pleców.

Przez niemal trzy i pół minuty druga runda wyglądała nieciekawie. Jedynie Silvana Gomez Juarez atakowała niskimi stopującymi kopnięciami na kolano. Potem przeważała Lipski wyprowadzając mocne kopnięcia i ciosy pięściami. Mimo wszystko należy podkreślić dobry gameplan Argentynki, która doprowadziła do tego, że po raz pierwszy od trzech lat Lipski została zmuszona do stoczenia trzech rund.

Niespodziewanie w trzeciej odsłonie to Silvana Gomez zanotowała mocniejszy akcent. „la Malvada” trafiła potężnym prawym, po którym Lipski zaliczyła knockdown. Choć „Violence Queen” starała się później dyktować tempo i narzucić własny styl to pod koniec rundy Juarez wypuściła prawy i lewy, które znów doszły do głowy Lipski.

Czwarta runda to lekka przewaga Lipski i sporadyczne próby ataków ze strony Juarez. Niewiele się działo i pod koniec odsłony obie fighterki sprawiały jednakowe wrażenie oczekiwania na gong i finalną piątą rundę.

Nie tylko zobaczyliśmy po raz pierwszy piątą rundę w organizacji KSW lecz także po raz pierwszy w historii byliśmy świadkami decyzji sędziowskiej po 25 minutach pojedynku!

 

Comments are closed.