KSW

KSW 40: Lawrence lepszy od Iwanowskiego

Pinterest LinkedIn Tumblr

W drugiej walce gali KSW 40 zmierzyli się Paul Lawrence i Konrad Iwanowski.

Iwanowski już w pierwszej minucie przeniósł walkę do parteru. Lawrence starał się zapiąć trójkąt jednak Iwanowski świetnie rozbił dwukrotnie tę próbę. Wow! ależ grapplingowy pojedynek, Irlandczyk kontruje próbując dźwigni na nogę dzięki czemu zyskał dominującą pozycję z góry. Po trzech minutach zawodnicy znaleźli się ponownie w stójce. Od tego momentu tempo w pojedynku nadawał Lawrence. Na szczęście w ostatnich 30 sekundach Polak znów zdobył obalenie.

Lawrence celnie wykorzystywał luki w obronie Polaka od początku drugiej odsłony. Wiele ciosów w stójce wpadło wprost na twarz Iwanowskiego. Polak docisnął rywala do siatki, a następnie obaj wylądowali w parterze gdzie Lawrence szybko starał się doprowadzić do dopięcia trójkąta nogami jednak Iwanowski przetoczył rywala i miał szansę aby pozwolić sobie na ground and pound. W ostatnich dwudziestu sekundach Iwanowski wpiął się za plecy rywala jednak na wykończenie duszenia zabrakło czasu.

Po minucie trzeciej rundy Polak trafił kopnięciem w krocze rywala i mieliśmy małą przerwę w pojedynku. Iwanowski próbował obalenia za jedną nogę jednak wpakował się prosto w gilotynę i musiał wykręcać się tak, aby nie zostać uduszonym. Niestety kondycja obu zawodników pozostawiała wiele do życzenia. Charakterystyczne „pływanie” oglądaliśmy zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Polak po raz kolejny zaakcentował swą przewagę w końcówce rundy notując sprowadzenie.

Comments are closed.