KSW

KSW 39: Kleber Koike Erbst nowym mistrzem kategorii piórkowej!

Pinterest LinkedIn Tumblr

W kolejnym starciu gali KSW 39: Colosseum zmierzyli się mistrz wagi piórkowej Marcin Wrzosek oraz pretendent do pasa mistrzowskiego Kleber Koike Erbst.

Marcin Wrzosek pewnie podszedł do starcia z rywalem reprezentującym zarówno Brazylię jak i Japonię jednak to Kleber zdominował całkowicie Polaka w pierwszej rundzie. Erbst ponad pół rundy spędził na plecach Polaka i próbował zapiąć mata leo. To się nie udawało jednak kilka ciosów spadło na głowę Polskiego Zombie. Runda bez wątpienia na korzyść Erbsta.

W drugiej rundzie zawodnicy wylądowali na macie. Z góry pozycję dominującą uzyskał Erbst mimo tego, że Wrzosek odgryzał się łokciami to Kleber dominował. Później Japończyk popełnił błąd i umożliwił Wrzoskowi powrót do stójki. Rundę obaj zawodniczy kończyli „chaosem” i nieszablonowymi wymianami, w których niewiele brakowało by jeden celny cios przesądził o przebiegu całego starcia. Kleber spróbował obrotówki następnie Marcin wyniósł go w powietrze jednak nie udało mu się go obalić. Runda bliska remisu z minimalnym wskazaniem na korzyść Erbsta.

Nie minęła minuta finałowej odsłony, a Erbst próbując raz, drugi, trzeci w końcu przeniósł walkę do parteru. Nieustępliwy Kleber raz po raz próbował zapiąć duszenie na szyi Polaka. Koike wpiął klamrę nogami na korpusie Wrzoska i stale dążył do poddania. As parteru sprawnie trzymał się na plecach Polaka i odbierał mu tlen z każdą kolejną sekundą. Kleber wygrał rundę i wygrał walkę. Pas wędruje do Japonii!

Comments are closed.