KSW

KSW 39: Juras wygrywa w powrocie!

Pinterest LinkedIn Tumblr

W kolejnym starciu gali KSW 39: Colosseum zmierzyli się Łukasz „Juras” Jurkowski oraz Rameau Thierry Sokoudjou. Obaj zawodnicy zapisali się złotymi zgłoskami na kartach historii organizacji KSW. Juras wygrał dwa turnieje natomiast popularny „African Assasin” pokonał niegdyś Jana Błachowicza i zgarnął pas KSW.

Po początkowym „badaniu” walkę mocniej rozpoczął Sokoudjou, który trafił celnie Jurkowskiego. W połowie rundy pochodzący z Kamerunu zawodnik wypuścił front kicka. Po kolejnej minucie próba obrotówki ze strony Jurasa. Bardzo nudna runda, która nie porwała chyba nikogo, a z trybun było słychać gwizdy. Zawodnicy zadali dosłownie minimalną liczbę ciosów.

Drugą rundę zawodnicy rozpoczęli zdecydowanie dynamiczniej. Juras trafiał kombinacjami, a Sokoudjou skupiał się na pojedynczych ciosach pięściami i low kickach. Mniej więcej w połowie rundy zawodnicy wylądowali na macie, udane sprowadzenie zanotował African Assasin. Soko porozcinał Jurasa i mimo że stracił dosiad to atakował potężnym ground and pound. Niesiony dopingiem publiczności Jurkowski poderwał się jednak i wrócił do stójki. Po pewnym czasie Sokoudjou jednak ponownie obalił Jurkowskiego i zaatakował łokciami z góry. Koniec drugiej rundy!

Łukasz Jurkowski trafiał coraz celniej prostymi w połowie trzeciej rundy natomiast ręce Sokoudjou opadały coraz niżej i coraz rzadziej próbował on ataków. Ostatecznie runda zdecydowanie na korzyść Polaka, który nie dał oponentowi dojść do słowa.

Większościowa decyzja dla Jurasa!

Comments are closed.