KSW

KSW 33: Artur Sowiński mistrzem KSW w dywizji piórkowej!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

W pierwszym pojedynku, którego stawką będzie pas mistrzowski naprzeciw siebie stanęli Artur Sowiński i Kleber Koike Erbst.

Sowiński trafiał na początku jednak później popełnił błąd i wylądował w gardzie reprezentującego Japonię zawodnika, który sprytnie próbował zapiąć trójkąt, z którego ostatecznie nic nie wyszło. W dalszej części rundy Kornik ładnie trafiał na głowę rywala, który dość nonszalancko podszedł do ataków Polaka. Magik parteru zaprezentował po raz kolejny chaotyczną stójkę jednak tym razem był gorszy od rywala, rundę bez wątpienia należy zapisać na korzyść zawodnika Silesian Cage Club.

Sowiński udanie rozpoczął rundę kombinacjami natomiast Koike kontrował low kickami. Polak chłodno kalkulował i trafiał za każdym razem, gdy Erbst zapominał o obronie w swych nieokiełznanych atakach. Pod koniec drugiej rundy Kleberowi udało się przejść pozycję po próbie dźwigni na nogę bardzo szybko dopiął brabo jednak zawodnik z Radzionkowa dotrwał do końca rundy.

Warto podkreślić, że w tym starciu zawodnicy zaprezentowali naprawdę dobry poziom i o wyniku walki zdecyduje trzecia runda. Na półtorej minuty przed końcem rundy Erbst zapiął balachę i po minucie walki o pozycję z dopiętą dźwignią podopieczny Tomasza Brondera uciekł z opresji. Ostatecznie sędziowie zdecydowali o tym, że