Kaszubowski vs. Fadipe KSW 84 Gdynia walka

Krystian Kaszubowski i Henry Fadipe – droga do KSW 84

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 01 lipca 2023

Krystian Kaszubowski i Henry Fadipe zmierzą się na gali KSW 84 w Gdyni. Zawodnicy wejdą do okrągłej klatki 15 lipca, a Kaszubowski będzie miał okazję do stoczenia pojedynku przed własną publicznością.

Jednym z lokalnych bohaterów gali KSW 84 w Gdyni będzie Krystian Kaszubowski. Reprezentant klubu Mighty Bulls Gdynia zmierzy się w okrągłej klatce KSW z Henrym Fadipe.

Dla Krystiana Kaszubowskiego walka na gali KSW 84 będzie dziewiątym pojedynkiem stoczonym dla największej polskiej organizacji MMA. Krystian w okrągłej klatce wygrał pięć walk, a trzy razy musiał uznać wyższość rywali. Po pierwszych dwóch efektownych zwycięstwach, które zdobył błyskawicznie nokautując przeciwników, dostał szansę starcia mistrzowskiego.

W maju 2019 zmierzył się z Roberto Soldiciem, ówczesnym czempionem, ale nie dał mu rady. Kaszubowski szybko odbił się po tej przegranej, która była pierwszą w jego karierze, i dopisał do swojego rekordu kolejne dwa tryumfy. Potem starł się z Michałem Pietrzakiem i przegrał z nim niejednogłośną decyzją sędziów. W roku 2022 Krystian pokonał Roberta Maciejowskiego, a w ostatniej walce przegrał z Adrianem Bartosińskim.

KSW 84 – gdzie obstawić galę?

Wszystkie gale KSW obstawić możesz u bukmachera eFortuna.pl. Nowi użytkownicy za samą rejestrację otrzymają darmowe 20 zł, a także kolejne 10 do pierwszego depozytu. Co najważniejsze, pierwsze 3 zakłady na łączną kwotę 600 zł obstawią bez ryzyka!

Wartość pierwszego zakładu wynosi 100 zł, które w przypadku porażki bukmacher zwraca na konto. Stawka drugiego wzrasta do 200 zł, a trzeci do aż 300 zł, które wrócą na konto gracza.

Henry Fadipe – sylwetka zawodnika

Henry Fadipe stoczył do tej pory dopiero dwie walki dla KSW, ale w zawodowym MMA góruje doświadczeniem nad Krystianem Kaszubowskim. Na swoim koncie ma 24 pojedynki, z których trzynaście wygrał. W świecie MMA Fadipe zdobył tytuł wagi średniej cenionej afrykańskiej organizacji EFC oraz irlandzkiego Cage Gods. Wywalczył również pas mistrzowski marki Cage Legacy. Henry jest też byłym mistrzem K-1 organizacji ISKA.

Fadipe zadebiutował w okrągłej klatce z przytupem. Podczas gali KSW 76 starł się z Albertem Odzimkowskim, poddał go tzw. peruwiańskim krawatem, jedną z najbardziej efektownych technik w historii KSW i został za tę akcję nagrodzony bonusem. W drugim pojedynku, do którego doszło podczas XTB KSW 81, Fadipe zmierzył się z Marcinem Krakowiakiem. Panowie dali fanom świetny pojedynek, w którym sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Fadipe trzymając Polaka na dystans szukał swoich szans w atakach stójkowych, a Krakowiak odgryzał się dobrymi akcjami, obalał i rozbijał Henry’ego w parterze, co ostatecznie sprawiło, że Irlandczyk musiał przełknąć gorycz porażki.

źródło: oficjalna strona federacji KSW

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments