Archiwum

Kronika Zawodnika: Piotr Mróz

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

KRonika

W dzisiejszym, już osiemnastym odcinku cyklu „Kronika Zawodnika”, gościem będzie młody i utalentowany ełczanin, Piotr Mróz (6-0).
myMMA: Cześć Piotrek :).
Piotr Mróz: Witam wszystkich. :)

myMMA: Co skłoniło Cię do przejścia do MMA?
Piotr Mróz: Chciałem się rozwijać i to skłoniło mnie do trenowania MMA. Chciałbym być najlepszy w każdej płaszczyźnie, a nie skupiać się tylko na jednej.

myMMA: Twój styl bazowy to judo. Czy sądzisz, że zawodnicy wywodzący się z tego sportu mają jakieś dodatkowe atrybuty w starciach z na przykład – stójkowiczami?
Piotr Mróz: Myślę że tak, na pewno mają przewagę w obaleniach i parterze. Judo ogólnie bardzo dobrze rozwija ciało i umysł. Mi i bardzo dużo dało trenowanie tej dyscypliny.

myMMA: Masz za sobą bardzo długą i bogatą karierę amatorską. Czy według Ciebie decyzja o przejściu na zawodowstwo była słuszna?
Piotr Mróz: Uznałem, że nabrałem dużo doświadczenia w walkach, poprzez właśnie starty w amatorskich zawodach. Pomimo wieku myślę, że podjąłem słuszną decyzję o przejściu na zawodowstwo.

myMMA: Kiedy stoczyłeś swoją pierwszą walkę w MMA i jakie wiążesz z nią wspomnienia?
Piotr Mróz: Pierwszą walkę stoczyłem na amatorskich zawodach w Toruniu, wtedy miałem około szesnastu lat. Była to walka w klatce, więc emocje były ogromne. Wtedy jeszcze nie było podziału na wiek, więc musiałem walczyć z seniorami. Pomimo tego wszystkiego przewalczyłem całą walkę i przegrałem tylko na punkty, podobno niesprawiedliwie. ;)

myMMA: Które z Twoich dotychczasowych osiągnięć w MMA cieszy Cię najbardziej?
Piotr Mróz: Wszystkie wygrane cieszą mnie jednakowo. Pamiętam takie zawody – bodajże Amatorska Liga MMA – gdzie po pierwszej walce nie miałem sił i zszedłem ledwo z maty. Myślałem, że już nie dam rady walczyć, ale po rozmowie z trenerem i ogarnięciu się przez okolo godzinę, podjąłem decyzję, że będę walczyć dalej i była to słuszna decyzja, bo stoczyłem jeszcze trzy walki i zająłem wtedy drugie miejsce. Wszystkie zawodowe walki, które stoczyłem w Ełku cieszą mnie najbardziej, bo wszystkie walczyłem przez pełen dystans, a nawet z dogrywką. Cieszę się że je przetrwałem, bo było bardzo ciężko.

myMMA: Czy wspominasz jakieś dobre historie z dotychczasowej kariery, które zapadły Ci w pamięć?
Piotr Mróz: Cała moja kariera to dobre wspomnienie, nie ważne czy były sukcesy czy porażki, wszystko przekłada się na to, że jestem silniejszy psychicznie.

myMMA: Do jakiego celu głównie dążysz w MMA?
Piotr Mróz: Pomimo tego, że pochodzę z małego miasta, jakim jest Ełk, to chcę pokazać że mogę się bić z najlepszymi i z nimi wygrywać.
Z walki na walkę chcę się bić z lepszymi, tak żeby się nie cofać, a iść cały czas do przodu.

myMMA: Czy w Twojej dotychczasowej karierze przychodziły kryzysy?
Piotr Mróz: Tak, były kryzysy. Szczególnie wtedy jak są kontuzje i nie mogę na sto procent trenować, co ostatnio często mi się zdarzało.

myMMA: Czy jest jakiś zawodnik, który jest Twoim idolem?
Piotr Mróz: Ja się wychowałem na walkach Fedora Emelianenki i on zawsze był moim idolem.

myMMA: Jak wyglądają Twoje przygotowania do najbliższej walki?
Piotr Mróz: Walkę mam pod koniec stycznia (na 3F w Ełku, przyp. red.), więc na razie jeszcze spokojnie trenuję. Jak przyjdzie okres przygotowawczy, to treningi będę miał sześć razy w tygodniu, a dodatkowo basen i sauna. Na razie nie planuje żadnych wyjazdów, więc cały okres pewnie przetrenuję u siebie w klubie.

myMMA: Odbiegnijmy nieco w przyszłość i jak na razie fantazję… Masz dwie oferty: kontrakt na kilka walk w UFC lub dużo większe pieniądze w KSW. Co wybierasz?
Piotr Mróz: KSW i UFC to moje ulubione organizacje MMA. Myślę, że bym musiał bardzo dobrze się zastanowić i wybrać najlepszą opcję dla mnie. Zawsze chciałem zawalczyć w USA, bo tam mieszka mój tata i myślę, że to jedyna opcja żeby mnie zobaczył na żywo, bo na razie nie planuje powrotu.

myMMA: Wielkie dzięki za rozmowę. Powodzenia w dalszej karierze.
Piotr Mróz: Chciałbym podziękować trenerowi Marianowi Zawadzkiemu za możliwość trenowania w klubie MMA Team Ełk, dla chłopaków za to, że pomagają mi w przygotowaniach do walki. Dziękuję też mojej rodzinie, dziewczynie i przyjaciołom za wsparcie psychiczne. Dzięki Sonić Valerianov za pomoc, 5! Pozdrawiam wszystkich czytelników myMMA.pl.