fen 37 kowalski zgela

Kowalski vs. Zgela na FEN 37 we Wrocławiu

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 12 listopada 2021

Adam Kowalski (13-6-1, 1 N/C, 2 KO, 3 SUB) podejmie Mario Zgelę (4-2, 2 KO, 2 SUB) podczas gali FEN 37: ENERGA Fight Night Wrocław, która 27 listopada odbędzie się we wrocławskiej hali Orbita. Limit wagowy tego pojedynku to 95 kilogramów. Transmisja z wydarzenia odbędzie się w systemie PPV.

Bilety na galę FEN 37 można nabyć na EVENTIM.

Kowalski wygrał swój ostatni pojedynek na FEN, kiedy to na pełnym dystansie zwyciężył jednogłośną decyzją sędziów z Marcinem Filipczakiem. Wcześniej w pojedynku o tytuł mistrza organizacji w kategorii półciężkiej uległ Marcinowi Wójcikowi. Wojownik z Olsztyna ma za sobą ringowe i – co najważniejsze- wygrane wojny z Wojciechem Januszem, z którym wygrał na FEN 27 w Szczecinie na dystansie trzech rund i z Rafałem Kijańczukiem, którego poddał w premierowej odsłonie podczas FEN 25. Kowalski podczas gali z numerem 29 podjął Marcina Łazarza. To starcie zostało uznane jednak za nieodbyte – sędzia przerwał je w 3. rundzie po faulu zawodnika z Białogardu.

Zgela ma 24 lat i pochodzi z Chorwacji. W swojej drugiej zawodowej walce poddał w 2. rundzie Nikole Drljacę, rok później również duszeniem zza pleców rozprawił się z Milanem Bodonjim. Wojownik z Bałkanów ma na swoim koncie również dwa zwycięstwa przez TKO – do drugiej rundy nie wyszli między innymi Mario Denng i Givango Francisco. Podczas FEN 37 Zgela zadebiutuje w FEN.

Karta walk FEN 37: ENERGA Fight Night Wrocław

120,2 kg, MMA: Szymon Bajor vs. Adam Wieczorek *
70,3 kg MMA: Mateusz Rębecki vs. Arkadiy Osipyan *
77,1 kg, K-1: Dominik Zadora vs. Anatoly Hunanyan *
77,1 kg MMA: Cezary Oleksiejczuk vs. Aigun Akhmedov *
77,1 kg, MMA: Adrian Zieliński vs. Szymon Dusza
83,9 kg, MMA: Krystian Bielski vs. Piotr Kuberski
95,0 kg, MMA: Adam Kowalski vs Mario Zgela
61,2 kg, MMA: Mariusz Joniak vs. Lukáš Chotěnovský
TBA vs TBA
93,0 kg, MMA (semi-pro): Łukasz Olech vs Paweł Całkowski

* walka o pas mistrzowski federacji FEN

Zostaw ocenę
0
0