BKFC 39 kopnięcia obalenia Najman Załęcki

Kopnięcia i obalenia w boksie! Nie tylko Najman i Załęcki, takie „cuda” na gali BKFC 39 w USA! [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 25 marca 2023

Mogłoby by się wydawać, że kopnięcia i obalenia w starciach stójkowych to wyłącznie domena polskiej sceny freak fightowej na czele z takimi nazwiskami jak Marcin Najman czy Denis Załęcki. Okazuje się jednak, że do podobnych sytuacji doszło na gali dużo poważniejszej sportowo organizacji Bare Knuckle FC w Norfolk.

W walce wieczoru gali BKFC 39 doszło do nietypowego zdarzenia Frank Alvarez wyniósł Reggiego Barnetta Jr. w górę i rzucił nim o matę niczym workiem ziemniaków. Sęk w tym, że pojedynek ten zakontraktowany był na zasadach typowych dla walk na gołe pięści, czyli bez rzutów i parteru.

Nie trzeba chyba zatem dodawać, że kopnięcie czy wejście w nogi rywala to nie tylko nieprzepisowe zagranie co również element, który może doprowadzić do dyskwalifikacji w momencie, gdy sfaulowany zawodnik nie będzie w stanie kontynuować pojedynku.

Do podobnej akcji doszło w walce Pata Caseya z Kylem Wrightem, kiedy to ten pierwszy najpierw próbował wejść w nogi oponenta, a następnie „popisał się” obrotowym kopnięciem. Warto wsłuchać się w słowa komentatora, który dał się wyraźnie ponieść emocjom w trakcie tej „batalii”.

Jak widać i w USA można znaleźć zawodników pokroju Marcina Najmana czy Denisa Załęckiego, którzy potrafią się na tyle pogubić w trakcie pojedynku, że zapominają o tym na jakich zasadach zakontraktowano starcie.

Zostaw ocenę
0
0