NEWSY

Klidson Abreu – prospect bez kontraktu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Klidson Abreu [13-2] jest jednym z najciekawszych wolnych agentów na rynku MMA. Brazylijczyk ma na koncie pięć kolejnych wygranych jednak nie to jest najważniejsze. Zawodnik Evolucao Thai walczy w kategorii półciężkiej i ma zaledwie 25-lat co jest najważniejszym z czynników determinujących jego wartość rynkową. Wiele organizacji ma bowiem problem ze znalezieniem wartościowych fighterów w tej dywizji, nie wspominając o trudach związanych z kontraktowaniem młodych fighterów, których raptem jest zaledwie garstka w porównaniu z innymi kategoriami wagowymi.

Abreu w ostatnim występie poddał Viktora Nemkova, byłego mistrza M-1 Global czym od razu zwrócił uwagę właściciela rosyjskiej organizacji. Vadim Finkelchtein złożył nawet ofertę Klidsonowi jednak ten póki co jej nie zaakceptował. Utalentowany zawodnik pochodzący z Manaus przyznaje, że ma oferty z kilku organizacji jednak nie ma wśród nich propozycji z UFC ani Bellatora. To otwiera furtkę dla odrobinę mniejszych organizacji jak KSW, Rizin czy wspomniane M-1 Global. W związku z problemami organizacyjnymi i finansowymi ACB nie należy się spodziewać, że Rosjanie będą zabiegać o podpis Klidsona.

Abreu wygrał dziewięć z trzynastu walk przez poddania. Cztery natomiast skończył przez KO/TKO. Nigdy nie wygrał i nie przegrał przez decyzję sędziowską, nigdy również nie został poddany. W piętnastu zawodowych walkach zaliczył zaledwie dwie porażki, obie po ciosach w trzecich rundach.

Comments are closed.