Khabib Nurmagomedov wymienił trzech rywali, z którymi chciał zawalczyć!

S
0
Opublikowano: 24 listopada 2022

Khabib Nurmagomedov ma za sobą świetną zawodową karierę, którą zakończył z nieskazitelnym rekordem 29 zwycięstw. Przyznał jednak, że nie udało mu się zrealizować wszystkich pojedynków, jakie chciał stoczyć w oktagonie.

W ciągu 12-letniej kariery Khabib 19 razy kończył rywali przed czasem, w tym aż 11 przez poddanie. W samym UFC stoczył 13 walk i zaledwie w 4 z nich stawką był mistrzowski tytuł kategorii lekkiej.

Najpierw pokonał po decyzji Al Iaquintę, następnie poddał Conora McGregora, Dustina Poiriera oraz Justina Gaethje. Po czym na gali UFC 254 zostawił rękawice w oktagonie i niespodziewanie zakończył karierę.

Khabib o walkach, których nie udało mu się stoczyć

Podczas ostatniego eventu Class A Events/Penny Appeal Canada w Toronto niepokonany były mistrz UFC spotkał się z fanami i w odpowiedzi na ich pytania przyznał, że ma w głowie kilka pojedynków, które chciał stoczyć w trakcie swojej kariery, jednak nigdy do nich nie doszło.

Przyznał, że wśród nich znajduje się oczywiście Tony Ferguson. Aż 5-krotnie UFC próbowało zestawić ze sobą zawodników, jednak pojedynki nigdy nie dochodziły do skutku. Poza tym na liście Khabiba znalazł się także Georges St-Pierre oraz Anthony Pettis.

– Tak, było kilku zawodników. Kilku fighterów na pewno – przyznał Khabib, po czym dodał – OK, jeśli chcecie. GSP, ale szanuję tego gościa. Dorastałem przy jego walkach.

Kiedy został mistrzem w 2007 roku, nie byłem profesjonalnym zawodnikiem. Byłem amatorskim zawodnikiem i razem z ojcem oglądałem wiele jego walk. GSP był dla mnie wzorem w MMA. Jeśli chcecie, powiedzmy, że GSP.

– Myślę, że to były lata 2014-15, kiedy Pettis był mistrzem UFC. W tamtym momencie bardzo chciałem z nim walczyć, ale wtedy stracił tytuł na rzecz Rafaela Dos Anjosa. Później jego kariera runęła i nigdy nie powrócił. To byli Anthony Pettis, Tony Ferguson i kanadyjska supergwiazda GSP.

Zostaw ocenę
0
0