NEWSY

Kevin Lee: „Walczę z Fergusonem bo Nurmagomedov bał się podjąć rękawicę”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Kevin Lee był gościem w radiu MMAJunkie.com. Amerykanin skomentował zachowanie Khabiba Nurmagomedova, który przez wiele ostatnich miesięcy unikał walki z Tonym Fergusonem. W końcu Dana White podjął decyzję iż „El Cucuy” zawalczy z Kevinem Lee, a Rosjanin po próbie „zablokowania” dywizji wylądował na ławce i wygląda na to, że będzie musiał sporo poczekać na swoją szansę. Oto co Lee powiedział na temat Khabiba:

„Khabib nie chce walczyć. Możemy uciąć i zakończyć wszelkie spekulacje. On po prostu bał się podjąć rękawicę. Siedzi sobie gdzieś i zachwyca się wyobrażając sobie iż jest najlepszy i niepokonany. Jestem znacznie większy od niego obecnie ważę 186 funtów, zwykle gdy zaczynam treningi ważę nawet więcej bo 188-189 funtów. Oczywiście zrobię wagę, będę miał dzień przed walką 155 funtów! Umówmy się jeśli jesteś zawodnikiem kategorii lekkiej i chcesz podjąć największe wyzwanie to takim wyzwaniem jest Ferguson. Szacunek dla niego! Dla mnie to prawdziwy mistrz naszej dywizji, spójrzcie ile on odniósł zwycięstw. Wielu powie, że to McGregor jest posiadaczem pasa, ale przecież on stoczył zaledwie jedną walkę w kategorii do 155 funtów!”

Zapytany o to kto jest według niego drugim najlepszym lekkim Lee skromnie odpowiedział:

„Myślę, że Barboza. Nie odbierajcie tego źle. Uważam, że nawet jak zestawicie moje umiejętności z umiejętnościami Fergusona to zobaczycie iż jestem od niego lepszy i zamierzam to pokazać. Na ten moment patrząc na rankingi Tony jest najlepszy, a tuż za nim plasuje się Brazylijczyk.”