Kary finansowe dla Musaeva i Jurisicia, kara półrocznego zawieszenia dla Magomedova

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 03 lutego 2021

Na sobotniej gali KSW 58 doszło do dosyć dużej szamotaniny pomiędzy Urosem Jurisiciem, a Shamilem Musaevem. Według informacji podanych przez Martina Lewandowskiego, wszystko poszło o gest uciszenia ze strony Rosjanina. Musaev pokazał to prawdopodobnie aby przypomnieć że jest „Cichym Zabójcą”. Niestety Słoweniec odebrał to w inny sposób, i po werdykcie zaatakował jedną z osób, która znajdowała się w narożniku Musaeva. Po całej sytuacji Panowie stanęli na przeciwko siebie, i zakończyło się to powaleniem Jurisicia przez Shamila Musaeva.

Właściciele KSW od razu po gali ogłosili że zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec obu fighterów. Nie musieliśmy długo na to czekać. Już 4 dni po gali KSW potwierdziło wymiar kar dla 3 zawodników KSW. Dla Shamila i Urosa będzie to odjęcie kolejno 50% pensji, i 30% Pensji. Natomiast ukarany za swoje czyny został również Abus Magomedov, który zadebiutował w KSW podczas gali KSW 57, i poddał Cezarego Kęsika w drugiej rundzie. Magomedov musi pogodzić się z 6 miesięcznym zakazem walki, oraz 12 miesięcznym zakazem pojawiania się w narożniku jakiegokolwiek zawodnika KSW. Prócz tej trójki, ukarane zostały również osoby które nieupoważnione wtargnęły do klatki w trakcie szarpaniny. Tych osób już nigdy nie zobaczymy na KSW w roli Teamu żadnego zawodnika.

Zarząd KSW podkreśla, że nie akceptuje niesportowych zachowań i łamania zasad Federacji przez zawodników i członków ich zespołów. Każde tego rodzaju zachowanie zasługuje na potępienie i surowe konsekwencje. 

Pieniądze z nałożonych kar zostaną w całości przekazane na leczenie dwóch chorych dziewczynek – Laury Paczuły i Poli Omielańczuk.

Autor: Oskar Dela

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments