NEWSY

Karolina Kowalkiewicz vs. Jodie Esquibel na gali UFC w Gdańsku

Pinterest LinkedIn Tumblr

Karolina Kowalkiewicz powróci do octagonu na gali UFC w Gdańsku. Łodzianka oficjalnie potwierdziła tę informację na swoim fanpage na facebooku.

Rywalką Polki będzie Jodie Esquibel [6-2], dla 31-letniej zawodniczki z Albuquerque będzie to debiut w UFC. Reprezentantka Jackson-Wink zwykle stanowi twardy orzech do zgryzienia dla swoich przeciwniczek i większość ze stoczonych pojedynków kończyła decyzjami sędziowskimi. Warto jednak zaznaczyć, że aż trzy z sześciu zwycięstw były efektem split-decision, co pokazuje że Esquibel toczy raczej wyrównane boje niż odnosi pewne zwycięstwa w klatce.

W wywiadzie dla Times Polska Kowalkiewicz wypowiedziała następujące zdania:

Z tego co wiem, w tym terminie nikt nie chciał się ze mną bić. Dlatego zakontraktowano nową zawodniczkę. O Jodie wiem na razie, że jest bardzo twarda i wszechstronna, Ale moi trenerzy już ją rozpracowują. Radość z tej walki jest podwójna. Udało się szybko wrócić do Oktagonu po ostatnim pojedynku, a bardzo tego chciałam. Do tego wystąpię w Polsce. Trójmiasto to dla mnie wyjątkowe miejsce, tam zaczynałam przygodę z MMA. Chciałabym, żeby UFC częściej organizowało gale w naszym kraju. Mam nadzieję, że ta w październiku będzie sukcesem i da początek fajnej serii.

Comments are closed.