Archiwum

Kamila Porczyk dla myMMA.pl: „W fitness osiągnęłam wszystko czas spróbować się w MMA.”

Pinterest LinkedIn Tumblr

porczyk

Jakiś czas temu na Twoim profilu pojawił się wpis o przejściu do MMA i walce zawodowej. Czy to nagła fascynacja mieszanymi sztukami walki czy też od dłuższego czasu trenujesz i po prostu postanowiłaś spróbować swoich sił w klatce?
Wiesz co ,odpowiedz na to pytanie jest trochę złożona. Tym sportem zaraził mnie mój mąż ponieważ już od młodych lat trenuje sztuki walki,jest instruktorem Krav Maga i antyterror. Wiec mimo chodem musiałam uczestniczyć w tym życiu fighterskim -ale tylko biernie.
Podczas pobytu w St.Petersburgu na gali M1 global gdzie byliśmy zaproszeni na walkę Emelianenko .,czując super klimat zawodów,( niesamowite nagłośnienie,światła tysiące ludzi na trybunach ) padło pytanie od mojego męża:
Wow wyobrażasz sobie siebie na takich zawodach w ringu??”
Ja na to „tak, tak ja i ring…
I podczas powrotu do hotelu jeszcze maglowaliśmy temat pół żartem pół serio i…. po powrocie do Frankfurtu poszłam do fight Cubu MMA Spirit na sprawdzian czy się nadaje i okazało się ze się nadaje i tak się zaczęła przygoda z MMA. Ale główna przyczyna to była pustka jaka ogarnęła moje życie sportowe.Ponieważ w Fitness osiągnęłam już wszystko i straciłam motywacje do dalszego działania.To tez jest chęć udowodnienia sobie i innym, że jeśli się bardzo czegoś chce i ciężko się pracuje można wszystko osiągnąć…że warto realizować swoje marzenia wbrew wszystkim przeciwnością losu i złym opiniom ludzi.
I jeśli mi się uda to chyba będę jedynym żywym przykladem na tym świecie ze nawet w tym wieku można zacząć trenować nowa dyscyplinę i wyjść na ring.( ale to się okaże : )

Miss Universe Fitness, Mistrzyni Świata IFF – przez wiele lat odnosiłaś sukcesy dbając o to, by Twoja codzienna dieta stała na najwyższym poziomie. Z pewnością też przed zawodami zrzucałaś parę kg i niwelowałaś ilość wody w mięśniach. Myślisz, że dzięki temu doświadczeniu będzie Ci łatwiej przygotować się do ceremonii ważenia przed walką?
Tak masz racje, akurat w tej kwestii mam małe ułatwienie. Po pierwsze mam niesamowita dyscyplinę i samokontrolę którą wyniosłam z Fitnessu i faktycznie zrobienie wagi nie jest tak strasznym elementem przygotowań jak dla innych zawodniczek.
ALE !!!teraz jest troszkę inaczej.Problem polega na tym ze muszę tracić wagę ale nie mogę tracić poweru ,szybkości i dynamiki.Więc dobór odpowiednich składników jest bardzo ważny .Bo ostatnie tygodnie przed walka są bardzo ciężkie (sparingi w stójce,sparingi w parterze,zapasy) i na samym kurczaczku się nie pojedzie Ale mam to szczęście ze od strony kondycyjnej ,dietetycznej i suplementacyjnej prowadzi mnie trener Rafał Witkowski z Kielc z którym współpracuję od 10 Lat i to dzięki niemu osiągnęłam tyle sukcesów w Fitness wiec jego geniusz również się sprawdza bardzo dobrze w nowej dziedzinie.
P.S- już zrzuciłam 7,5kg :)) a nadal jest POWER!!

Kto będzie Twoim trenerem, czy trenujesz z jakimiś znanymi zawodniczkami, a może wolisz męskie grono i sparujesz wyłącznie z facetami?

Mam super szczęście ze akurat ja ja zaczęłam trenować MMA Spirit podpisał kontrakt z trenerem Mohamedem Ouali ,który był striking couch w American Top Team. Jeśli chodzi o STRIKING jestem w najlepszych rękach.Jujitsu trenuje z Robertem Pastuchem,zapasy z młodym bardzo dobrym Zawodnikiem Saba Bolaghi, wiec tu tez nie jest złe. Jak w każdym klubie jest spory deficyt w udziale kobiet, więc pozostaje mi sparować z facetami.Niestety Sheila Gaff po podpisaniu kontaktu z UFC nie trenuje już w MMA Spirit, więc jestem zdana na innych wspanialych zawodnikow jak Daniel Weichel ,Max Coga czy Christian Eckerlin ….

Z pewnością dysponujesz świetną koordynacją, jesteś rozciągnięta i posiadasz sporą siłę. Nie wiemy jednak nic o Twoich umiejętnościach. W czym czujesz się najlepiej? Stójka, parter?
Muszę być nieskromna ale tak jest. Troszkę mam przewagę po tylu latach trenowania akrobatyki i później Fitnessu jeśli chodzi o ogólną sprawność fizyczna.
Jeśli chodzi o stójkę czy parter. Myślę ze jest mi trudno odpowiedzieć stricte w czym się lepiej czuję ,ponieważ 6 miesięcy treningów dało mi ogólne podstawy techniczne. Natomiast jeśli mam walczyć z bokserka to oczywiście sprowadzę ja do parteru, a jeśli mam walczyć z zawodniczką bjj będę trzymać walkę w stójce, jeśli z zapaśniczką będę uważać na takedown.Wiec wszystko zależy tu od przeciwnika.

Znasz już nazwisko swojej rywalki czy organizatorzy dopiero szukają Ci przeciwniczki?
Tak znam nazwisko. Jest to Jana Wagenhuber. Przeciwniczka nie najwyzszych lotow ale też menager nie moze mi zakontaktować walki z mistrzynią świata Kick Boxingu :)))
Jest to zawodniczka z rekordem 1:0,również początkująca. Jej pierwsza walka nie byla najmocniejsza, lecz wiem że od kilku dobrych miesięcy zmieniła miejsce zamieszkania ze względu na przygotowania do walki i trenuje pod okiem specjalistów, więc : PRZECIWNIK NIE ŚPI :))

Pozdrawiam Kama!

Comments are closed.