Jon Jones ostrzega na przyszłość! „Bez tego nie walczę. Dzięki Bogu dziś obeszło się bez katastrofy”

S
0
Opublikowano: 07 marca 2023

Nowy mistrz wagi ciężkiej UFC Jon Jones zaznaczył, że nie będzie walczył, jeśli nie będzie mógł zakładać taśmy na stopy.

W niedzielny poranek polskiego czasu Amerykanin wykonał pierwszy od 3. lat przemarsz z szatni do oktagonu. Cały hype i oczekiwanie na „Bonesa” mogło jednak skończyć się fiaskiem. Na schodkach przed klatką zaczepili go członkowie komisji, którzy kazali mu usunąć taśmę ze stopy. Ta pojawiała się tam od czasu walki z Chaelem Sonnenem.

Jon Jones wyjaśnił całą sytuację na konferencji prasowej po minionej gali. Część winy Amerykanin zrzucił na inny produkt, z jakiego musiał skorzystać:

„W pojedynku z Chaelem złamałem palec u stopy i codziennie na treningu owijam go taśmą dla pewności, że nie wyskoczy. Z samym paluchem wszystko jest w porządku. Ale raz na jakiś czas, jak za mocno się na nim obrócę, przez moje ciało przechodzi najbardziej rozdzierający ból. Po prostu nie chcę nigdy walczyć bez taśmy. Mam więc nadzieję, że usłyszą mnie właściwi ludzie i ten problem nie pojawi się w przyszłości.”

„Użyłem innej taśmy. Zazwyczaj korzystam z konkretnej marki, wydaje się być zdecydowanie bardziej kleista. Tym razem skorzystałem z taśmy UFC, która zaczęła zjeżdżać, gdy moje ciało zaczęło się pocić.”

Ostatecznie skończyło się na zdjęciu elementu, który otaczał śródstopie Amerykanina. Jones nie był zachwycony wymogiem komisji, ale przeważyła chęć stoczenia walki z Cirylem Gane, którego ostatecznie poddał w 124 sekundy. Jon ma jednak nadzieję, że jego apel zostanie wysłuchany i w kolejnych pojedynkach nie będzie zmuszany do ściągania taśmy.

„Wiem, że będąc mistrzem nic nie jest łatwe. Tak więc miałem kłopoty z taśmą, ale powiedziałem: walić to, nieważne. Nic mnie nie powstrzyma. Chciałem tam wejść, wybiła godzina jedzenia.”

„Nie będę walczył, jak nie pozwolą mi na taśmowanie palca. Po prostu – nie będę. Chcę, żeby wszyscy o tym wiedzieli na przyszłość… Dzięki Bogu dziś obeszło się bez katastrofy.”

Zostaw ocenę
0
0