Jiri Prochazka zdradza, kiedy planuje powrót! „Wtedy będę gotowy na odzyskanie pasa”

S
0
Opublikowano: 18 lutego 2023

Były mistrz kategorii półciężkiej Jiri Prochazka ciągle dochodzi do siebie po urazie barku, który pozbawił go tytułu. Czech zdradził już w najnowszym wywiadzie, kiedy ma zamiar odzyskać koronę UFC!

Kontuzja, jakiej doznał „Denisa” po raz kolejny pozostawiła pas mistrzowski dywizji do 205. funtów bez właściciela. Na UFC 282 przed szansą na drugie panowanie stanął Jan Błachowicz, lecz jedynie zremisował on z Magomedem Ankalaevem. Już miesiąc później jednak wszystko było jasne.

W main evencie UFC 283 w Rio de Janeiro Jamhal Hill stanął oko w oko z wiekowym Gloverem Teixeirą. Brazylijczyk wytrzymał pełne 5. rund, ale żadnej z nich nie mógł uznać za udanej. „Sweet Dreams” deklasował go stójkowo i sędziowie nie mieli wątpliwości wskazując go jako zwycięzcę.

Jako potencjalnego pierwszego rywala dla Amerykanina wskazywano Magomeda Ankalaeva. Niewykluczone, że Rosjanin będzie musiał jednak obejść się smakiem, gdyż Jiri Prochazka planuje wrócić już za kilka miesięcy. Opowiedział o tym w najnowszym wywiadzie dla Top Turtle MMA Podcast.

„Pracuję nad tym. Na ten moment głównym celem jest odzyskanie pełnego zasięgu w uszkodzonym barku, aktywowanie mięśni wokół niego i praca nad najlepszą formą w grze. Chciałbym wrócić tego lata lub na jego koniec. Bez znaczenia. Będę się obserwował i zobaczę, jak to wszystko się potoczy. Może zawalczymy wcześniej, może później, ale myślę, że będę gotowy latem na odzyskanie tytułu.”

„Nie mam żadnego żalu, niczego nie żałuję. Wszystko, co zrobiłem było konieczne, nawet kontuzja. Wszystko dzieje się z jakiegoś powodu, pogodziłem się z tym. Cieszę się, że wszystko potoczyło się, jak się potoczyło. Wrócę w pełni sił i zostanę mistrzem. Już teraz nim jestem, ale zostanę nim też „na papierze”. Wyglądam już kolejnych wyzwań.”

Zostaw ocenę
0
0