UFC

Jason Lublin, dyrektor finansowy Endeavor: „Porównania płac UFC z NBA czy NFL nie są właściwe”

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jason Lublin, dyrektor finansowy firmy Endeavor, czyli właściciela organizacji UFC wypowiedział się na temat częstych porównań dokonywanych przez zawodników jak i dziennikarzy branżowych. Lublin uważa, że ludzie popełniają podstawowy błąd przez co ich oczekiwania wobec najlepszej ligi MMA na świecie są zbyt wygórowane:

„Chyba wszyscy zgodzimy się, że jest bardzo dużo porównań UFC do sportów drużynowych, takich jak NBA czy NFL. Naszym zdaniem to nie są organizacje, które powinniśmy stawiać w jednym szeregu. Powinniśmy patrzeć na UFC i porównywać je ze sportami indywidualnymi takimi jak PGA Tour (golf), NASCAR (wyścigi samochodowe), F1 (wyścigi samochodowe) czy ATP (tenis). Jeśli spojrzycie na to jaki procent przychodu tych organizacji jest przeznaczany na pensje zawodników to zobaczycie, że jest na bardzo zbliżonym poziomie do UFC.
Organizacja UFC została zbudowana przez lata w taki sposób byśmy w razie potrzeby mogli bez problemu inwestować w nowych, utalentowanych zawodników lub też znacznie zwiększyć pensje tych, którzy w szybkim tempie awansowali do czołówki rankingu.”

Comments are closed.