błachowicz

Jan Błachowicz zakończył obóz przygotowawczy do walki z Ankalaevem!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 22 listopada 2022

Jan Błachowicz, były mistrz organizacji UFC w kategorii półciężkiej poinformował, że zakończył obóz przygotowawczy w Polsce. Teraz Janek wyleci do USA, gdzie w UFC Performance Institute skupi się na łapaniu świeżości i zbijaniu wagi.

Najcięższy okres przygotowań Błachowicz ma zatem za sobą. Wiadomo, że lwią część obozu polski półciężki trenował pod okiem Anzora Azhieva i Roberta Złotkowskiego, którzy zadbali o to, aby treningi zapasów i stójki przebiegały na odpowiednio wysokim poziomie.

Jak chodzi o pracę na macie to głównym sparingpartnerem, a zarazem trenerem Janka w tej dziedzinie jest Gerard Łabiński, posiadacz czarnego pasa BJJ. Co ciekawe na pewien okres przygotowań Błachowicza dociążył również Braulio Estima, multimedalista imprez mistrzowskich IBJJF oraz ADCC, który zapewne udzielił Polakowi wielu cennych wskazówek.

Na sparingach MMA regularnie pojawiali się również zawodnicy kategorii ciężkiej: Daniel Omielańczuk i Marcin Tybura, co zapewne pomogło Jankowi na wypracowanie odpowiedniej siły w klinczu pod siatką, a zarazem pozwoliło ma przyzwyczajenie się do zwarć tego typu.

Błachowicz informuje o zakończeniu przygotowań w Polsce.

https://www.facebook.com/janblachowicz/posts/pfbid0XXMEmbavz5ojB6ZvQAaJt7dsY8AEssrWzZ2pSWkmzFwNsHvRywesZQXce3kDH1nGl?cft[0]=AZWMlvUAB–6Hbt5_K0c_4JqLzRKVFl4Zyfsb5bhuRgPqUGL0Lo7dDDK1FmZJzhzPCtsCjqKYsUJHVirunvelVwYDsg2dXEW8Ep1Qg6wH9N5RNO0n2CKz3d9TKDoxpueUAe0piXoJEC23gD4EfeMqcCp-wDej6XMvTWt8P9MFzyBBkJMFJscQVxjQC5qSKp-heo&tn=%2CO%2CP-R

Błachowicz zmierzy się z 30-letnim Dagestańczykiem Magomedem Ankalaevem na gali UFC 282, która odbędzie się 10 grudnia w T-Mobile Arena w Las Vegas. Starcie to będzie eliminatorem do walki o pas kategorii półciężkiej (-93 kg).

Zostaw ocenę
0
0